20 Mart 2019 Çarşamba - 06:41:16

SON DAKİKA

MANİSALI ÖZEL KOCAELİ'NDE MİTİNG YAPTI

Siyaset

18 Haziran 2018 Pazartesi, 19:22:39 | 388 Okunma
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kocaeli'nin Gebze ve Derince ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kocaeli’nin Gebze ve Derince ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Özel, “Ülkeyi bu hale getiren tek adam heveslisi birinin yerineyani artık devletin adayınadönüşmüş birinin yerine milletin adayını seçeriz. Hepimiz rahat ederiz. Bugün geldiğimiz noktada devletin adayı ile milletin adayı yarışır durumdadır. Bu seçim milletin kendi hakkını alma seçimidir” ifadesini kullandı.
BİR TUZAK SEÇİMLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
CHP’li Özel, 24 Haziran seçim çalışmaları çerçevesinde dün Kocaeli’nin Gebze ve Derince ilçelerinde 10 bini aşkın vatandaşın katıldığı iki ayrı miting düzenledi. CHP Kocaeli milletvekilleri Tahsin Tarhan, Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar ile Kocaeli il örgütünün eşlik ettiği mitinglerde Özel, “Elbette biz erken seçimi isteriz; ama bir erken seçimle değil, bir baskın seçimlebir tuzak seçimlebir seçim kumpasıylakarşı karşıya kaldı Türkiye. Sarayın bir hesabı vardı;yetkiyi kapıp, 5 yıllığına da kaçmak istiyordu. Yaklaşan krizi durduramadığı, dövizi, yükselen euroyu, doları, faizi, enflasyonu görüyor. Kriz gelmeden bir 'kaptı kaçtı' yapmak istiyordu. Bu hesap, sarayın hesabıydı; ama bu hesabın karşısında kendisi hesap uzmanı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı, bu hesabı bozan” ifadesini kullandı.
BU SEÇİM MİLLETİN KENDİ HAKKINI ALMA SEÇİMİDİR
Özel, şunları kaydetti: “Atatürk’ün vasiyetinden sapanlar var. 900 tane KİT yaptı. Bunların hepsini bu hayırsız evlat gibi adamlar sattılar;sattılar, yediler. Kenara bir toplu iğne koymadılar. Başta Türk Telekom, rafineriler gibi stratejik yerler ve yüreğimizi yaktı o şeker fabrikaları. 24 Haziran'da geleceğiz, hepsini çatır çatır geri alacağız, söz veriyoruz. 16 yılın son 4 yılı bütün yetkiler elinde. Her türlü yetkiyi kullandın. Yaptığın tek şey, devletin damarlarından beynine kadar bir terör örgütünü yerleştirdin. Başka bir şey yapmadın. Tayyip Erdoğan hep şunu söylerdi;'Neden erken seçime gidelim?Erken seçim demek, bir hükümetin yönetme kabiliyetini elinden kaybetmesi demektir. Yazar kasalar mı atılıyor?Erken seçim istemek, vatan hainliği' diyordu. Şimdi bırakın bir erken seçimi acele bir baskın seçim yapıyorlar. Herkese sormak lazım;işler yolundaysa 24'ünde niye seçim var? Eğer işler yolunda değilse aynı adamı niye tekrar seçelim? Onun yerine, ülkeyi bu hale getiren tek adam heveslisi birinin yerineyani artık devletin adayınadönüşmüş birinin yerine milletin adayını seçeriz. Hepimiz rahat ederiz. Bugün geldiğimiz noktada devletin adayı ile milletin adayı yarışır durumdadır. Bu seçim milletin kendi hakkını alma seçimidir.”
EŞİTSİZLİKLERİ KALDIRACAĞIZ
CHP’li Özel, emeğin başkenti olarak nitelenen Kocaeli’nin Manisa ile benzerliklerini sıralayarak, “CHP iktidarında asgari ücret 2200 TL olacak. Asgari ücretteki vergiyi kaldıracağız. Örgütlenmenin ve sendikalaşmanın önündeki engelleri kaldıracağız. Kadınlar çalışabilsin diye her mahalleye kreş yapacağız, yoksulluk kader olmaktan çıkacak. Kimi ay sonunu getiremiyor, kiminin banka hesabında yedi sülalesine bin yıl yetecek kadar parası var. Kocaeli’nde kişi başına düşen milli gelir Türkiye’nin 2,5 katı ama yoksulluk yüzde 58 oranında, her iki çocuktan biri denizi göremiyor. Böyle eşitsizlikler, böyle çelişkiler var. Bu eşitsizlikleri ortadan kaldıracağız. Sosyal demokrat parti bunun için var” diye konuştu. Özel, Suriyeli işçi sorununa değinerek, “Suriyeli göçmenlere düşman olamayız ancak göçmen yaratan politikalara düşmanız. Komşuyla kötü ilişki kurma, komşunun iç işlerine karışma, iç savaş çıkarma gibi hamlelerin bedelini ödüyoruz. İnce geldiğinde ilk iş, Suriye ile ilişkiler normalleşecek, Suriyeliler davulla zurnayla memleketlerine dönecek, asgari ücretin yarı fiyatına çalışan kaçak işçi sorunu da yok olacak” dedi. Haber Merkezi

Siyaset

18 Haziran 2018 Pazartesi, 19:22:39 | 388 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

118

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

120

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

120

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks