19 Ağustos 2019 Pazartesi - 00:21:02

SON DAKİKA

MANİSALI ÇİFTÇİ TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYOR

Siyaset

28 Kasım 2018 Çarşamba, 17:29:39 | 1003 Okunma
Manisa Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, Manisalı üreticinin işlerini kolaylaştıracak olan gelişmiş teknoloji ürünlerine ilgi gösterdiğini dile getirdi.

Altındağ, bu yıl 12.’si düzenlenen Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına katılımın yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti. Banka kredi faizlerinin çok yüksek olmasından dolayı üreticinin doğru düzgün makine alamadığını belirten Altındağ, faizlerin düşmesiyle alım gücünün de artacağını söyleyerek, çiftçinin bir nebzede olsa nefes alabileceğini vurguladı.
Fuarlar sayesinde üreticilerin sanayicilerle, yeni teknolojik ürünlerle tanıştığını ifade eden Altındağ, “Üzüm toplama makinesinden tutun pulluğa kadar her türlü makinede gelişim söz konusu. Manisalı çiftçimiz elindeki tüm imkanları kullanarak teknolojiye her zaman ayak uydurmaya çalışıyoruz. Traktör sayısında da Manisa en üst seviyede. Bunun yanında bu da teknolojinin göstergesidir. Yani eski traktör varken, yeni bir traktör alarak teknolojiden yararlanmak istiyor. Faiz oranları düşerse üreticimiz daha fazla teknolojik üründen faydalanacak. Vatandaşlarımız yeni makinelere ilgi gösteriyor. Üzüm kaldırırken en büyük zorluk insan bulamama zorluğuydu. Eskiden elle toplanıp, bandırılıyordu. Şimdi sergisini kuruyor” diye konuştu.

Siyaset

28 Kasım 2018 Çarşamba, 17:29:39 | 1003 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks