15 Kasım 2019 Cuma - 16:25:18

SON DAKİKA

'KULA'DA DEĞERLİ ZAMANLAR' PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Siyaset

5 Temmuz 2019 Cuma, 13:20:37 | 317 Okunma
Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı proje ile 'Kula'da değerli zamanlar' projesi hayata geçirilmek için ilk adım atıldı.

Manisa’nın Kula ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri, İlçe Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı proje ile 'Kula'da değerli zamanlar' projesi hayata geçirilmek için ilk adım atıldı.
Kula’da eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrencilerin yaz tatilini daha verimli bir şekilde geçirmesi için çalışmalara başlayan Kula Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa bir proje hazırladı. Öğrencilerin yaz tatilini daha verimli bir şekilde değerlendirmesi için ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere yönelik çeşitli kursların ücretsiz olarak sunulacağı projede, kayıtlar başladı.
Proje hakkında açıklamada bulunan Kula Kaymakamı Kemal Duru, eğitim öğretim sezonunda olduğu gibi, yaz tatilinde de öğrenciler için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Öğrencilerin yaz tatilini daha verimli bir şekilde geçirmesi, spor faaliyetlerinde kendilerini geliştirebilmesi adına Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa bir proje hazırladıklarını da vurgulayan Kaymakam Duru, "İlçemizde kapsamlı olarak ilk defa bağımlılıkla etkin mücadele, gençlerimizin zamanı verimli değerlendirmesine yardımcı olma, yeteneklerinin farkına varabilmesi ve profesyonelleşmesine öncülük etme gibi ulvi amaçlarla Gençlik ve Spor Bakanlığımızın maddi ve manevi desteğiyle Kula Kaymakamlığımız koordinesinde Kula İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz, Kula Halk Eğitim Merkezimiz ve Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde 'Kula'da değerli zamanlar' projesi hayata geçirilecektir. Proje kapsamında; ortaokul ve lise çağındaki gençlerimize yönelik olmak üzere futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve badminton spor dalları; tiyatro, resim, müzik, halk oyunları ve fotoğraf sanat dalları; teorik ve uygulamalı olarak asli kamu hizmetleri bakış açısında ücretsiz sunulacaktır. Çocuklarımız kayıtlarını 10 Temmuz Çarşamba günü mesai bitimine kadar Kula Halk Eğitim Merkezimize ebeveynleri ile birlikte yanlarında getirecekleri 2 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte yapabileceklerdir. Halk Eğitim Merkezimiz kayıt için Cumartesi günü de açık bulundurulacaktır.” ifadelerini kullandı. İHA

Siyaset

5 Temmuz 2019 Cuma, 13:20:37 | 317 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks