22 Kasım 2019 Cuma - 17:18:09

SON DAKİKA

KORKULU RÜYA BİTİYOR

Siyaset

6 Mayıs 2019 Pazartesi, 13:13:28 | 462 Okunma
Şiddetli yağışların ardından zaman zaman taşkınlara neden olan Manisa Turgutlu Irlamaz Çayı yeniden düzenleniyor.

Şiddetli yağışların ardından zaman zaman taşkınlara neden olan Manisa Turgutlu Irlamaz Çayı yeniden düzenleniyor. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 11 kilometrelik hatta başlatılan “yatak tanzim” çalışmaları 3 ay sonra tamamlanacak. Binlerce dekar verimli tarım arazisinde su baskını riski minimize edilmiş olacak.
Ocak ayındaki şiddetli yağışların ardından yer yer tıkanarak taşkınlara neden olan Turgutlu Irlamaz Çayı’ndan üreticiye sevindirici haber. Binlerce dekar araziyi taşkın riskinden kurtarmayı hedefleyen DSİ 2. Bölge Müdürlüğü 11.050 metrelik hatta “yatak temizliği ve tanzim” çalışması başlattı.
İlk yağışlarla birlikte Ocak ayının 12’sinde start alan çalışmalarda şu ana kadar 6 bin 500 metrelik dere yatağı yeniden düzenlendi. Projenin son durumunu yerinde inceleyen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, “Irlamaz Çayı’nda yaklaşık 3 ay önce başlattığımız çalışmaların yaklaşık yüzde 60’ını tamamladık. Dere yatağından şu ana kadar 658 bin 560 m3 rüsübat çıkardık. Su yolunu rahatlattık. Çalışmalarımızı 2-3 ay içinde tamamlayarak kış aylarına çiftçimizin taşkın korkusu yaşamadan girmesini hedefliyoruz” diye konuştu.
VATANDAŞLARA UYARI
DSİ ekiplerinin Irlamaz Çayı’nın iki ayrı noktasında çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Eker, “Üç adet paletli traktör, iki adet paletli ekskavatör, üç adet paletli ekskavatör, üç adet damperli kamyon ve bir adet motorlu greyder ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak temizlemek kadar temiz tutmak da önemli. Vatandaşlarımızı uyarıyorum. Evsel veya sanayi atıklarımızı dere veya nehir yataklarına atmayalım. Atanları da uyaralım” dedi. İHA

Siyaset

6 Mayıs 2019 Pazartesi, 13:13:28 | 462 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks