25 Haziran 2019 Salı - 23:22:15

SON DAKİKA

KÖMÜRE DE ZAM GELDİ

Siyaset

1 Ekim 2018 Pazartesi, 18:51:47 | 904 Okunma
Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar vatandaşı kömüre yöneltti… Ancak kömür de zamlandı

Ekonomide yaşanan dalgalanmayla birlikte son günlerde elektrik ve doğalgaza üst üste zam geldi. Son olarak yüzde 9 zam yapılması ve kış aylarının yaklaşması vatandaşları kömüre yöneltti. Ancak dolardaki artış kömür fiyatlarında da yükselmeye neden oldu.
Kömürcüler Sitesi Başkanı Hamza Erese, kömür bulmakta bu yıl da sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Piyasada şuanda Soma kömürleri var. Ama Soma’dan aldığımız fiyattan daha ucuza satan kişiler var. Soma’dan aldığımız fiyatın yüzde 20 düşük fiyata satıyorlar. Bakkal, manava, tüpçü kömür satıyor. Biz bu durumdan dolayı sıkıntıdayız. Kömürde sahtekarlık yapıyorlar. Sıkı bir denetim yapılmasını istiyoruz. İçine koydukları şeyi bilmiyoruz. Ancak insan sağlığı açısından çok zararlı olabilir. Manisa’da kış aylarında yaşanan kirlilik bu sahte kömürlerden kaynaklanıyor” diye konuştu.
Dolardaki yükselişin kömür fiyatlarını etkilediğini dile getiren Hamza Erese, özellikle ithal kömürde fiyat artışı olduğunu söyledi. Erese, “İthal kömür dolara bağlı olarak çok yükseldi. İthal kömürün ton fiyatı 1300 lira ile 1400 lira arasında değişiyor. Geçen yıl ton fiyatı 900 lira civarındaydı. Genellikle Sibirya’dan geliyor. Dolarda geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşle bu fiyatlar gerçekleşti. Yoksa tonu 1500 lirayı geçmişti. Yerli kömüre birkaç ay önce gelen zamlarla birlikte tonu 850 lira oldu. Geçen yıl yerli kömürün tonu 660 lira civarındaydı” dedi.
Hamza Erese, dışa bağımlı olmamak için yerli kömür kullanımını tavsiye etti. Haber Merkezi

Siyaset

1 Ekim 2018 Pazartesi, 18:51:47 | 904 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

51

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

72

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

68

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks