20 Kasım 2018 Salı - 14:37:31

SON DAKİKA

KASAPLARDAN KORSAN UYARISI!

Siyaset

14 Ağustos 2018 Salı, 20:27:34 | 895 Okunma
Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kasaplar Temsilcisi Rıdvan Keçeci, kurban öncesi vatandaşları uyardı

NESLİHAN AKÖZGÜR
Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları korsan kasaplara karşı uyaran Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kasaplar Temsilcisi Rıdvan Keçeci, bazı mahallelerde dükkânların içine kıyma makinası konarak, sağlıksız ortamlarda kıyma, et parçalama gibi işlemlerin yapıldığını ve bu durumunda sağlık açısından tehlikeli olduğunu söyledi.
Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kasaplar Temsilcisi Rıdvan Keçeci, kurban öncesi vatandaşları uyardı. Özellikle Kurban Bayramı’nda korsan kasapların arttığını belirten Keçeci, bu kişilere vatandaşların reabet etmemesi gerektiğini söyledi. Genel olarak kesilen kurbanlıkların veteriner kontrolünden geçmediğine dikkati çeken Keçeci, “Bir de böyle sağlıksız ortamlarda bu parçalama, kıyma işlemi yaptırırlarsa bakteri ve sağlıksız ortamda doğacak bazı hastalıklar meydana gelebilir. Bu kasaplara reabet ederlerse yarın başlarına birtakım hastalıklar gelebilir. Hijyenli kasaplarsa et parçalama, kıyma işlemlerini yaptırmalarında fayda vardır” dedi.
Keçeci, vatandaşlara sağlıklı kurbanlık alma tavsiyesinde bulunarak, “Alamadıkları zaman en azından kesim yaptıktan sonra belirli bir süre hayvanları dinlendirip, onları sünger ile temizleyip sonra dolaba atmak da fayda vardır. Özellikle naylon torbaların içerisinde dolaplara koymasınlar. Koydukları anda etler bozulur” diye konuştu.
Kurban döneminde herkesin kasap olduğundan yakınan Keçeci,“ Bunlar için belirli kontrollerin olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın veya belediyelerin kontrol altında olması gerekiyor. Bu kişiler, kendilerine verdikleri zararın yanında vatandaşa da zarar veriyor. Kasaplara fazla para ödeyebilecek imkânı olan varsa buralarda hijyenli ortamlarında işlemlerini yaptırmalarında fayda var.” ifadelerini kullandı.
Etlerin poşetlenme aşamasında vatandaşların dikkat etmesi gereken noktalara da değinen Keçeci sözlerini şöyle sürdürdü: “Etleri sürekli dolaba atıp çıkarmak doğru değil. Vatandaşlarımızın etlerin kullanabilecekleri kadarını çıkarıp, çözüp kullanmalarında fayda vardır. Kesinlikle eti birkaç kere dolaba sokup tekrar geri çıkarmak bakteri üretimini sağlar. O yüzden kesinlikle naylon torbaların içinde etleri muhafaza etmesinler” dedi.

Siyaset

14 Ağustos 2018 Salı, 20:27:34 | 895 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR 2019'DA HİÇBİR ŞEYE ZAM YAPMAYACAK!
SIYASET
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel kurulunun ikinci oturumunda Manisa'ya müjdeli bir haber geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "2019 yılında hiçbir şeye zam yapmıyoruz." dedi
19.11.2018

112

MABEM'İN ÖĞRETMENİNE BAKANLIK'TAN TEBRİK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler MABEM'de Matematik öğretmeni olarak görev yapan Gözde Karapelit, öğrencilere karşı göstermiş olduğu ilgi ve alaka nedeniyle hem velilerce hem de Milli Eğitim Bakanlığı'nca takdir edildi
19.11.2018

95

CHP'Lİ VEKİLDEN BAKAN PAKDEMİRLİ'YE TJK SORUSU
SIYASET
Cuma günü görüşmelerine başlanan Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinde söz alan CHP'li Bekir Başevirgen, bütçenin yetersiz olduğunu iddia etti
19.11.2018

92

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks