15 Kasım 2019 Cuma - 15:15:39

SON DAKİKA

Hizmet için Ankara çıkarması

Siyaset

10 Temmuz 2019 Çarşamba, 10:19:16 | 487 Okunma
MASKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başkan Ergün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geleceklerini dile getirdi.

Manisa büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Başkan Ergün gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Ergün şunları söyledi:
“Pazartesi günü 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edildiği, demokrasi ve milli birlik günümüzde aziz şehitlerimizi yad edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’nin aziz milletimizle omuz omuza dik durarak bertaraf ettiği bu darbe girişiminde şehit olanları minnetle yad ediyor gazilerimizi selamlıyorum. Ülkemizi geriye götürmeyi amaçlayan hainlerin yapmaya çalıştığı bu girişimi Allah bizlere bir daha yaşatmasın. Hakkari’den şehit haberleri geldi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum.”
MASKİ TOPLANTISINDA KREDİLERE ONAY
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2019 yılı I. Olağanüstü Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Olağanüstü Genel Kurulda il genelindeki yatırımlarda kullanılmak üzere yapılan kredi teklifleri görüşüldü. İlk olarak ilçe merkezleri ve mahallelerde ihale edilen ve yapımı devam eden hizmetlerin ihale bedellerinde kullanılması için İller Bankası ile yurt içi bankalar ve finans kuruluşlarından alınmak üzere 200 milyon TL kredi talebine yönelik madde oylanıp kabul edildi. Ardından il genelinde devam eden altyapı işleri dolayısıyla bozulan yolların tamiratları noktasında TÜPRAŞ AŞ.’den alınacak asfalt seriminde kullanılan bitüm ve bitümlü malzemeler için yapılan 9 milyonluk kredi talebi de onaylandı. Olağanüstü Genel Kurulda son olarak projeleri hazır olan kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yatırımlarında kullanılmak üzere İller Bankası’ndan 200 milyon TL izleme kredisi talebi de meclisten geçti.
“MAHALLELERİMİZ ALTYAPI YATIRIMLARINI BEKLİYOR”
Manisa Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısının ardından MASKİ Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda 3 madde görüşülerek karara bağlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz, Olağanüstü Genel Kurulda yaptığı konuşmada, “Muradiye’nin Atıksu Arıtma Tesisi, Muradiye’nin altyapısı, Yağcılar, Evrenos mahalleleri TOKİ konutlarının olduğu noktada yapılacak yatırımın bedeli sadece 100 milyon TL. İller Bankasının kredileri piyasaya göre çok uygun faiz oranlarıyla geçerli. Ayrıca, ilçe merkezleri ile mahalleler arasında yürüttüğümüz 300 kilometre alt sathı kaplamalarını yaptığımız yolların, üst kaplamalarını yapmak için 9 milyonluk kredi talebinde bulunduk. 80 mahallenin de altyapı projeleri hazır. Mahallelerimiz altyapı yatırımlarını bekliyor. İnşallah kredi çıkarsa onların da ihalesini yapacağız. Manisa’ya hayırlı haberlerle döneriz diye düşünüyorum” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI HİZMET İÇİN ANKARA’DA
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, beraberindeki heyetle birlikte bugün Ankara’da olacaklarını da bildirdi. Başkan Ergün şöyle konuştu:
“Alt satıh kaplamalarını yaptığımız, ancak üst kaplamasını yapamadığımız yaklaşık 300 kilometre yolun yapılabilmesi için 9 milyon TL’lik kredi talebi. Yarın (bugün) Allah nasip ederse ben Ankara’dayım. Mehmet Çerçi ve Ömer Faruk Çelik başkanımız, Milletvekilimiz Murat Baybatur da olmak üzere ilgili arkadaşlarımızla Çevre ve Şehircilik Bakanımızla randevumuz var. İnşallah görüşmemiz olumlu geçer ve bu yatırımları bir an önce hayata geçiririz.” dedi.

Siyaset

10 Temmuz 2019 Çarşamba, 10:19:16 | 487 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks