23 Mayıs 2019 Perşembe - 02:44:05

SON DAKİKA

CUMHUR İTTİFAKINDAN AHMETLİ'DE MİTİNG GİBİ AÇILIŞ

Siyaset

3 Mart 2019 Pazar, 17:43:30 | 261 Okunma
Cumhur İttifakının Ahmetli seçim irtibat ofisi açılışı vatandaşların büyük ilgisiyle adeta şölene dönüştü

Cumhur İttifakının Ahmetli seçim irtibat ofisi açılışı vatandaşların büyük ilgisiyle adeta şölene dönüştü. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yer alan seçim irtibat ofisinin açılışına AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Ahmetli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ahmet Alhan, Gölmarmara Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Kamil Öz, MHP İl Başkanı Ömer Baysal, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, MHP İlçe Başkanı Emin Özbey, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Karakaya, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Balaban, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Nizamettin Kaya, AK Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanı Utku Efe, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Neşe Meteler Töz, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ağırbaş, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Çetinkaya, MHP, AK Parti teşkilatları, meclis üyesi adayları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Cumhur İttifakı Ahmetli seçim irtibat ofisi açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın selamlama konuşmalarını MHP İl Başkanı Ömer Baysal ve AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli yaptı.
“TÜRK MİLLETİ CUMHUR İTTİFAKINI ÖDÜLLENDİRECEKTİR”
MHP İl Başkanı Ömer Baysal, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerin sadece belediye başkanı ve meclis üyelerinin belirleneceği bir seçim olmadığını belirterek, “Bu seçim, İstiklal ve istikbal olarak Cumhurun kazanması gereken bir seçimdir. Yerel seçimlerin beka ile ne ilgisi var diye soruyorlar, yeniden seçim tartışmalarına girilmemesi için Cumhur İttifakını bu seçimlerden zafer çıkması gerekmektedir. Türk milleti, kalbi gönlü vatan aşkıyla çarpan, devletin bekasını düşünen kişileri onurlandıracak, ödüllendirecektir, biz Allah’ın izniyle bu seçimleri alacağız” ifadelerinde bulundu.
“BÜYÜKŞEHİR VE 17 İLÇEDEN ZAFERLE AYRILACAĞIZ”
AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Cumhur İttifakının Manisa’da, Büyükşehir ve 17 ilçede zaferle ayrılacağını belirterek,” Ahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Alhan, iki dönemdir belediye başkanımız, üçüncü döneminde yine hizmetlerine devam edecektir. Ahmetli başkanına sahip çıkacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız hükümetimizin desteği, Cumhur İttifakının gücüyle yine çok büyük hizmetler yapmaya devam edecektir. İnşallah, Büyükşehir ve 17 ilçemizi rekor bir oyla almak istiyoruz. İki liderin yol göstermesiyle oluşan Cumhur İttifakı, zaferle ayrılacaktır” ifadelerinde bulundu.
“EN GÜZEL HİZMETLERİ KAZANDIRMANIN ÇABASINDA OLDUK”
Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın konuşmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yer alan vatandaşlara, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün hitap etti. Meydanı dolduran yüzlerce Ahmetlili vatandaşı sevgiyle ve saygıyla selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Ergün, “Geride bıraktığımız 5 yıllık hizmet süremiz boyunca ilimiz genelinde, 17 ilçemizin tamamına en güzel hizmetleri ulaştırmanın çabası içinde olduk. İlçede Ahmet Alhan Başkanım, il genelinde şahsım, yalnızca şehrimize hizmet etme anlayışıyla çalıştık ve bugüne geldik. Manisa Büyükşehir Belediyesinin kurulması, MASKİ Genel Müdürlüğünün oluşturulması, ilçe belediyeleri ile görev, yetki ve sorumluluk alanlarının belirlenmesi, mal paylaşımları gibi çok sayıda süreci geride bırakıp, hızla hizmet etmenin planlamalarını yaptık. Manisa Büyükşehir Belediyesinin kurucu başkanı olarak bu görevi bana layık gördünüz. Öncelikle oy veren/vermeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kurulum sürecini hızla tamamladıktan sonra Bismillah dedik ve işe koyulduk” dedi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN AHMETLİ’YE 33 MİLYONLUK YATIRIM
Asfalt hizmetlerinden, prestij caddelere kadar ilçede bir çok önemli yatırım yapıldığı dile getiren Başkan Ergün, “İlimiz genelinde sözünü verdiğim Gıda Bankası, başarısı yüzde 98,25’lere ulaşan MABEM kurslarımız, Aynı şekilde minik yavrularımız için Çocuk Kültür Sanat Merkezini Ahmetli’mize de kazandırdık. İlimiz genelinde başlattığımız toplu ulaşımda dönüşüm hamlemizle Ahmetli’de de alçak tabanlı, engelli erişimine uygun, klimalı, kameralı ve kartlı sistemli modern ulaşım araçlarını da hizmete aldık. Belediyemizin sorumluluğunda olan yollarda asfalt çalışmaları, parke taşı döşemeleri, Prestij cadde düzenlemesi, gasilhane binası, itfaiye amirliği, ilaçlama deposunu ilçemize kazandırdık. Bildiğiniz gibi 110 milyon liranın üzerinde bir yatırımla Yunusemre ilçemizde Manisa’mızın 40 yıllık çöp sorununu tarihe gömen Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi’ni şehrimize kazandırdık. Ahmetli ilçemizin çöpleri de, buradan Turgutlu’ya taşınıp, oradan aktarma istasyonuyla Uzunburun tesislerimize götürülüyor. Çok şükür Ahmetli ilçemiz de bu çevre sorunundan kurtulmuş oldu. Her zaman vurguladığım gibi bizler gelecek nesiller için çalışıyoruz. Sizlere temiz ve yaşanabilir bir Manisa bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu saydığım yatırımlar da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılanlar. Bunun miktarı ne kadar biliyor musunuz? Tamamı 19 milyon lirayı aştı. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yatırımlarını da buna eklediğimizde toplam bedel 33 milyon liraya ulaşıyor. Eski parayla söyleyecek olursak 33 trilyonluk yatırımlarımız Ahmetli’mize helali hoş olsun” dedi.
“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
Bugüne kadar yapılan yatırımların, bundan sonra yapılacak dev yatırımların teminatı olduğunu dile getiren Başkan Ergün, “İşte yaptıklarımız ortada. Bugüne kadar ortaya koyduğumuz çalışmalar, projeler ve hizmetlerin takdirini verecek olan sizlersiniz. Her zaman hizmetin siyaseti olmaz anlayışıyla parti ayrımı gözetmeksizin çalışmalarımızı yaptık. Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Bizler sizlerin teveccühlerinize yeniden talibiz. 17 ilçemizde Cumhur İttifakı’nın başarılı olması için yaptıklarımızı anlatıyor, destek istiyoruz. Çünkü bizler Manisa’mızı, bizler Ahmetli’mizi seviyoruz. Bizler Üretken ve gönül belediyeciliği anlayışıyla sizlere hizmet edebilmek için varız” şeklinde konuştu.
“ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILDI”
Ahmetli halkını selamlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhur İttifakının iş birliğiyle ilçeye güzel yatırımlar kazandıracağına olan inancını paylaştı. Partimizin kurulduğu günden beri birlikte çalıştığımız ve 2 dönemdir de Ahmetli ilçemize çok güzel hizmetler eden değerli başkanımız var Ahmet Alhan. Ahmetli’mizin 10 yıl önceki halini de biliyoruz. Başkanımız başkan olduğu sürede ilçemiz için yaptıkları ortada. Elindeki imkânları iyi kullanarak Ahmetli’ye güzel hizmetler etti. Bu vesile ile Ahmetli’mizin çalışkan Belediye Başkanımız Ahmet Alhan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tabi bununla de beraber Manisa 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldu. 2014 yılında seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün yeni kuruluş aşamasında olmasına rağmen Ahmetli ve il genelinde önemli hizmetlere imza attı” dedi.
SEÇİM OFİSİ DUALARLA AÇILDI
Konuşmaların ardından eller semaya açılarak dua edildi. Okunan duaların ardından protokol üyelerinin katılımıyla seçim irtibat ofisinin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından seçim ofisini ziyaret eden heyet, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Siyaset

3 Mart 2019 Pazar, 17:43:30 | 261 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA PROTOKOLÜ MOSB'NİN İFTARINDA BULUŞTU
SIYASET
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl da devam etti
22.5.2019

90

MANİSALILAR AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAYACAK
YAŞAM
Merkezefendi Devlet Hastanesinde 'Geleneksel Tıp Polikliniği' açıldı
22.5.2019

121

KABLO HIRSIZLIĞINA 4 GÖZALTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, 300 metre kabloyu çalarak hurdacıya sattığı belirlenen 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
22.5.2019

131

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks