25 Haziran 2019 Salı - 22:54:16

SON DAKİKA

CHP'Lİ YÖNETİCİLERİN BARBAROS İSYANI

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 18:53:30 | 321 Okunma
Manisa'da Barbaros Mahallesi'nde peş peşe yaşanan iki tren kazasının ardından geçtiğimiz 29 Ekim'de tren yolunda basın açıklaması yapan CHP'liler ifadeye çağrıldı…

Cumhuriyet Halk Partisi, Barbaros Mahallesi’nde yaşanan tren kazalarına ve ölümlere dikkat çekmek amacıyla geçen 29 Ekim’de hemzemin geçit üzerinde eylem yaptı. Açıklamayı dönemin Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka yaptı ve savcıları göreve çağırarak ölümlerin önüne geçilmesi amacıyla tren yolunun taşınmasını talep etti. CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, dönemin Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, ilçe başkan yardımcısı Bülent Mersinli başta olmak üzere 29 Ekim günü o eyleme katılanlar ifadeye çağrıldı.
BURHAN AKDEMİR
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’ndeki tren yolunda geçtiğimiz aylarda iki kişi hayatını kaybetti. Yaşanan olay sonrası, 29 Ekim’de CHP Yunusemre ilçe teşkilatı tren yolunda eylem yaptı. Ancak o gün o eyleme katılanların tamamı ifadeye çağrıldı. Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Mersinli ve önceki dönem ilçe başkanı Serdar Bozyaka konuyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.
“SAVCILAR BİZİ YANLIŞ ANLADI”
Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Mersinli, “Savcılık, 29 Ekim tarihli Barbaros Mahallesi’nde yaptığımız basın açıklaması nedeniyle, beni, il başkanımızı, önceki dönem ilçe başkanımız Serdar Bozyaka’yı ve yönetim kurulu üyelerini ifadeye çağırdı. Bu Ekim ayı içerisinde olan tren kazasında lise öğrencisi bir genç kızımız hayatını kaybetti. O olaysan bir ay gibi süre önce Hatice Çakmak hanımefendi hayatını kaybetmişti. Her iki olaydan önce defalarca basın açıklaması yaptık. En son lise öğrencisi kızımızın kazasından sonra yaptığımız basın açıklamasında savcıları göreve çağırmıştık. Sanıyorum savcılar yanlış anladı. Bizi ifadeye çağırdı.” dedi.
CHP olarak bu tür bir eylemde siyasi çıkar kaygısı gütmediklerini ve amaçlarının yaşanan kazalara dikkat çekmek olduğunu dile getiren Mersinli, “CHP’nin en az aldığı yer Barbaros Mahallesi. Ben 54 yaşındayım. Kendimi bildim bileli Barbaros Mahallesi’nde ya kanalda boğulmalar olur ya tren kazaları olur. Bu tür olayların devam etmemesini ısrarla istedik. En son yaptığımız basın açıklamasında, kazada hayatını kaybeden Hatice hanımın eşi de ordaydı. En azından savcılardan şunu rica ediyoruz. O hanım efendinin eşini ifadeye çağırmasınlar. Bıraksınlar acısını yaşasın. O gün orada resim veren herkesi ifadeye çağırmışlar.” şeklinde konuştu.
Önceki dönem Yunusemre ilçe başkanı Serdar Bozyaka da yapılan açıklama nedeniyle ifadeye çağrılmalarına anlam veremediğini ifade etti. Bozyaka sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet savcılarına seslendik Cumhuriyet savcıları maalesef bizim seslenişimizi yanlış anlamış sorumluları yetkilileri çağırmak yerine bizleri bugün sorguya ifade vermeye çağırdılar. Bu tuzun kuruduğunun bu ülkede kanıtıdır. Bu ülkede yargının yerle bir olduğunun hukukun çöktüğünün kanıtıdır. Bu şekilde düşünün ki bir yerde cinayet işleniyor birileri cinayeti ihbar ediyor. Ve suçluyu gösteriyor savcılar suçluyu cinayeti işleyeni katili değil orada ihbar edeni gözaltına alıyor, suçluyor. Bir devlet kurumu düşünün artık çamura batmış çamurun da bir dibi var. Bunlarda çamurun da dibi yok bunlarında dibi yok. Çorlu’da tren kazasından sonra hesap vermemiş akabinde Ankara’da tren kazasında onlarca insanın hayatını kaybetmesinden sora hesap vermemiş hiçbir istifa gelmemiş Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları bizim bu uyarımızı görerek bizi suçluyor ve hakkımızda tazminat davası açacağını söylüyor. Artık Türkiye’de yargının devlet kurumlarının ne noktaya geldiğini görebiliriz. Aslında bu işin bir amacı var bunu hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde sanatçılara da siyasetçilere de aynı şeyi yaptılar. Grup başkanvekilimize yaptılar, yüzlerce gazeteciye yaptılar. Bizi de korkutmak istiyorlar. Ancak biz CHP olarak şunu çok iyi biliyoruz. CHP susarsa bu ülkedeki fabrikadaki işçiler, tarlada çalışan ekinini kaldıramayan çiftçiler, evladını tren yolunda evladını kaybeden anne babalar, Yunt Dağı’ndaki peşkeş çekilen vatandaşlarımız, Akgedik’te evleri başlarına yıkılmak istenen köylüler susar. O yüzden susmayacağız yılmayacağız sinmeyeceğiz. Mücadele etmeye devam etmeyeceğiz. Barbaroslunun sesi olmaya devam edeceğiz.”

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 18:53:30 | 321 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

47

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

68

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks