21 Temmuz 2019 Pazar - 20:21:08

SON DAKİKA

BAŞSAVCI UĞURLU İLE HAKİM VE SAVCILARA VEDA YEMEĞİ

Siyaset

14 Haziran 2019 Cuma, 14:40:55 | 342 Okunma
Adli ve İdari Yargı 2019 Yılı Ana Kararnamesi ile Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Manisa'nın Salihli ilçe Başsavcısı Hasan Uğurlu ile birlikte tayinleri çıkan 4 savcı ve 8 hakime veda yemeği verildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi'nin, Adli ve İdari Yargı 2019 Yılı Ana Kararnamesi ile Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Manisa’nın Salihli ilçe Başsavcısı Hasan Uğurlu ile birlikte tayinleri çıkan 4 savcı ve 8 hakime veda yemeği verildi.
HSK Kararnamesiyle Salihli Adliyesi’nde görev yapan 4 savcı, 8 hakim ile Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu’nun görev yerleri değişti. Sivas Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Uğurlu ile tayini çıkan hakim ve savcılar için Bizim Ev Sosyal Tesisleri’nde veda yemeği düzenlendi.
Veda yemeğine Salihli Cumhuriyet Başsavcısı, Sivas’ın yeni Başsavcısı Hasan Uğurlu ile geçmiş dönem Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Hilmi Avan, tayini çıkan hakim ve savcılar ile adliye personeli, avukatlar ve davetliler katıldı.
Veda yemeğinin açılış konuşmasını yapan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Hilmi Avan, tayini çıkan hakim ve savcılara hizmetlerinden dolayı teşekkür edip, yeni görev yerlerinde başarılar diledi.
Her vedanın yeni bir başlangıç olduğunu ifade eden Başsavcı Hasan Uğurlu, vedanın kalanlar için zor olduğunu ancak ayrılanlar için daha zor olduğunu dile getirdi. Duygu yüklü ve duygusal bir konuşma yapan Uğurlu, “Sizler buradan 13 güzide meslektaşınızdan ayrılacaksınız, ama bizler hepinizden ayrılacağız. Bu gerçekten çok zor. Bizim bir yanımız hep Salihli’de kalacak. Çünkü biz Salihli’yi, Salihli de bize benimsemişti. Buradan büyük bir hüzün ve buruk bir sevinç ile ayrılacağım.” dedi.
Salihli’de uyum içerisinde çalıştığı tüm kurum ve kuruluşlar olmak üzere adliye personelinden, korumasına, aşçısından, çaycısına, basın mensuplarına kadar tüm herkese tek tek teşekkür eden Başsavcı Uğurlu, “Helalleşmek adetimizdendir. Hepiniz hakkınızı helal edin” diyerek sözlerine şu dörtlükle tamamladı: “Gideriz nur yolu izde gideriz, Taş bağırda, sular dizde gideriz, Bir gün akşam olur bizde gideriz, Kalır dudaklarda şarkımız bizim.” İHA

Siyaset

14 Haziran 2019 Cuma, 14:40:55 | 342 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MARMARA GÖLÜ İKİ CAN ALDI
GÜNDEM
Manisa'nın Salihli ilçesindeki Marmara Gölü'nde gezinti için açıldıkları kayığın alabora olması sonucu gölde kaybolan 1'i çocuk 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
21.7.2019

121

SIFIR ATIK PROJESİYLE BÜYÜK TASARRUF
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde bakanlık tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında 2019 yılının ilk 6 ayında önemli bir tasarruf elde edildiğini açıkladı.
21.7.2019

56

SALÇALIK DOMATESTE ÜRETİM ARTTI
GÜNDEM
Türkiye'nin en önemli domates üretim merkezlerinden Manisa'nın Salihli Ovası'nda 'kırmızı altın' olarak tabir edilen salçalık domatesin yeni sezon hasadına başlandı.
21.7.2019

97

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks