19 Ağustos 2019 Pazartesi - 19:26:23

SON DAKİKA

"KADIN VARSA TOPLUM VARDIR"

Siyaset

7 Mart 2019 Perşembe, 18:21:43 | 622 Okunma
Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Ahmet Başak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Atatürk cumhuriyetini kadınlarımızla yeniden inşa edeceğiz" dedi

NESLİHAN AKÖZGÜR
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şube Başkanı Ahmet Başak, 8 Mart Dünya emekçi Kadınları Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Türkiye’de kadın haklarının temel insan haklarının ayrılmaz ve vazgeçilmez parçası olarak kabul edilmesinin Atatürk sayesinde olduğunu dile getiren Başak, “Kadın hakları, insan haklarına saygının esas olduğu demokrasilerde bir anlam ifade etmektedir. Oysa, ülkemizde; ne demokratik olgunluk ve saygınlık ne insan hakları ve özgürlükler; çağdaş, uygar ülkeler seviyesindedir. Yılın 364 günü şiddete, tacize uğrayan; yol ortasında kocası ya da kardeşi tarafından öldürülen, eğitimden ve sosyal yaşamdan uzaklaştırılan kadınlarımızın, sadece yılın bir gününde sözde hatırlanması trajikomik bir olaydır.” dedi.
Çağdaş toplumlarda kadın erkek ayrımının olmadığını kaydeden Başak, “Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet; tam bağımsızlık ekseninde çağdaş bir toplumu ve demokrasiyi hedeflemiştir. Çağdaş toplumda; kadın-erkek ayrımı yoktur. Eşitlik vardır. Kadın eğitimde, siyasette, çalışma hayatında ve toplumun her alanında bir vazgeçilmez unsurdur. Türkiye’de yaşanan bütün sorunların nedeni; Atatürk Cumhuriyeti’nden ve kazanımlarından intikam alma hırsıyla hareket eden siyasi iktidarlardır. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Üyelerinin çoğunluğu ve yöneticilerimizin büyük kısmı kadınlarımızdan oluşmaktadır. Kadınlarımız, Atatürkçü Düşünce’nin tek kurtuluş olduğuna inanarak, kararlılıkla; Derneğimizin lokomotif gücü haline gelmiştir. Bu güç ve bu inançla, emek veren üye ve yönetici kadınlarımızla omuz omuza Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa edeceğimizden şüphemiz yoktur. Kadınlar günü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Siyaset

7 Mart 2019 Perşembe, 18:21:43 | 622 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks