20 Mart 2019 Çarşamba - 06:14:54

SON DAKİKA

TIPÇILAR KENDİ GÜNÜNDE SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

Gündem

14 Mart 2019 Perşembe, 15:46:37 | 335 Okunma
Manisa'da 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, şiddete ve özlük haklarına dikkat çekti. Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, sağlıkta dönüşüm programıyla sorunların arttığını savundu.

Manisa Tabip Odası Başkanı Dr. Şahut Duran ve yönetimi 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle önce Manisa Valisi Ahmet Deniz’i ziyaret etti. Vali Ahmet Deniz de ziyaretleri nedeniyle Manisa Tabip Odası Başkanı Dr. Şahut Duran’a teşekkür ederek, “Bu özel gününüzde sizin şahsınızda bütün hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın bayramını yürekten kutluyoruz. Gerçekten önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Kanuni’nin ‘olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözünde olduğu gibi gerçekten her şeyin başı sağlık ve sıhhat. Bunu da öncelikle sağlık çalışanlarımıza borçluyuz” dedi.
CUMHURİYET MEDYANI’NDA ÇELENK SUNULDU
Ziyaretin ardından sağlık çalışanları Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, sağlık alanında giderek derinleşen sorunlar yaşadıklarını söyledi. Ücret politikalarının tek taraflı belirlendiğinden yakınan Duran, “Ekonomik krizin etkisiyle giderek artan enflasyonun çok altında yapılan zamlar maaşlarımızı küçültmüştür. Sağlık çalışanlarının ve sağlık çalışanı emeklilerin ücretleri şuan aldıklarının iki katından az olmayacak şekilde düzenlenmelidir” dedi.
Döner sermaye ve performans uygulamalarının sağlık çalışanlarına şiddeti artırdığını savunan Duran, sağlık çalışanlarının sözel yada fiziksel şiddete maruz kaldığını söyledi. Duran son olarak sağlıkta şiddeti önleme yasasının biran önce çıkmasını istedi.

Gündem

14 Mart 2019 Perşembe, 15:46:37 | 335 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

114

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

115

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

116

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks