20 Mayıs 2019 Pazartesi - 18:41:58

SON DAKİKA

SU KAYIPLARI MASKİ'YLE ÖNLENİYOR

Gündem

17 Nisan 2019 Çarşamba, 19:41:19 | 156 Okunma
MASKİ Genel Müdürlüğü, kuruluşundan bu yana halk sağlığını gözeterek sorumluluk alanındaki 17 ilçenin içme suyu hizmetlerini titizlikle yürütmeye devam ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kuruluşundan bu yana halk sağlığını gözeterek sorumluluk alanındaki 17 ilçenin içme suyu hizmetlerini titizlikle yürütmeye devam ediyor. Vatandaşa daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak adına MASKİ, 2014 yılından bu yana 2 bin 200 kilometrelik şebeke yenilemesi gerçekleştirdi. İl genelinde hayata geçirilen bu çalışmalar sayesinde hem eski hatlardan kaynaklı su kayıplarının önemli ölçüde önüne geçilirken, hem de insan sağlığı için uzun vadede tehlike oluşturan asbest borular sağlıklı hale getirildi.
200 MAHALLENİN ALTYAPISI YENİLENDİ
Büyükşehir Kanunu ile birlikte köyden ya da beldeden mahalleye dönüşen 200 yerleşim yerinde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu ve kanalizasyon altyapı sistemleri modernize edilerek, merkezle kırsal mahalleler arasındaki farklar ortadan kaldırıldı.
1054 SU DEPOSU TADİLATI YAPILDI
Eski içme suyu depolarından kaynaklı su kayıplarının önlenmesi amacıyla da il genelinde 1054 içme suyu deposunun bakım onarımı gerçekleştirildi. Tüm depoların iç tesisatlarından, izolasyonlarına kadar tadilatları yapılarak, yenilenen depolara sızdırmazlık özelliği kazandırıldı.
“ALTYAPI, BİR KENTİN OLMAZSA OLMAZIDIR”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde halkımıza sunduğumuz her hizmette önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı, güvenliği ve refahıdır. Altyapı yatırımları bir kentin olmazsa olmazıdır. Hem orada yaşayan insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri, hem de o şehrin nefes alabilmesi için bu yatırımlar sanılandan daha büyük önem taşımaktadır. Bizler bu amaçla var gücümüzle çalışıyor, vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmek için gece gündüz çaba harcıyoruz. Aynı şevk ve heyecanla çalışmalarımıza da devam edeceğiz” dedi. Haber Merkezi

Gündem

17 Nisan 2019 Çarşamba, 19:41:19 | 156 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KALINTISIZ ASMA YAPRAĞI İÇİN BAĞCILAR VE TÜCCARLARA UYARI
GÜNDEM
MANİSA İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, asma yaprağında ilaç kalıntısına dikkat edilmesi ve kalıntısız asma yaprağı elde edilmesi için üreticiler ile yaprak alım satımı yapan tüccarları uyardı.
19.5.2019

215

KAÇAK BALIK AVCILARI DRONE DENETİMİNDEN KAÇAMADI
SIYASET
Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, avcılığın yasak olduğu dönemde, ruhsatsız tekne ile Marmara Gölü'ne açılarak ağ dökmeye çalışan balıkçılar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün drone ile denetimi sırasında kameraya yakalandı.
19.5.2019

180

GENÇLİK BAYRAMINDA MİLLİ TAKIM COŞKUSU
SPOR
Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'nın da yer aldığı Aerobik Cimnastik Milli Takım sporcuları gösterisiyle ren kattı.
19.5.2019

181

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks