20 Temmuz 2019 Cumartesi - 04:00:43

SON DAKİKA

'SIFIR ATIK' KUTULARI DAĞITILDI

Gündem

17 Nisan 2019 Çarşamba, 19:40:02 | 275 Okunma
Sıfır Atık Projesi Kapsamında Manisa'da faaliyette bulunan kurumlara geri dönüşüm kutuları dağıtıldı.

Kurumlara geri dönüşüm kutularının gönderilmesi için Manisa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde tören düzenlendi. Törene Manisa Vali Vekili Hayri Sandıkçı, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Günay Özcan, Şehzadeler ve Yunusemre ilçe müdürleri katıldı.
Sıfır Atık Projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığını, daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütüldüğünü ifade eden İl Müdür Vekili Günay Özcan, Manisa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce geri dönüşüm kutuları dağıtımı için tören düzenlediklerini belirterek projenin hayırlı olmasını diledi.
TOPLANAN ATIK SAYISI ARTTI
Sıfır Atık Projesi kapsamında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ocak ayı itibariyle 94 kurumdan, şubat ayı itibariyle 143 kurumdan, mart ayı itibariyle de 187 kurumdan atık verilerinin ulaştığı, atık verilerini ulaştıran kurumların ve atık miktarlarının arttığı ifade edildi.
Sıfır Atık Projesi içerisinde geri dönüşüm kutularının, geri dönüşüm, geri dönüşümün bertaraf edilmesi, kazanılması ve bunların toplanılması ile ilgili çalışmaların en önemli ayağı olduğunu ifade eden Vali Vekili Hayri Sandıkçı, “İşyerlerinde, toplu olarak bulunulan mekanlarda ve evlerde ortaya koyduğumuz atıkların şişe, cam, plastik, kağıt ve organik olmak üzere kaynağında ayrıştırılarak konulması, onların toplanmasında kolaylık olması açısından büyük önem taşıyor. Bu kutuların toplanmasında ve ortaya konulmasında emeği geçen arkadaşlarımızı öncelikle kutluyorum. Bir düşünürün dediği gibi, biz çevreyi gelecek kuşaklardan ödünç aldık, emaneti yerine tam ve eksiksiz teslim etmekle mükellefiz. Bu hem insani hem de vicdani bir sorumluluktur” dedi.
Çevre bilinci oluşturmak, sorumluluğu artırmak, çevreyi daha iyi değerlendirmek ve kullanmak, geri dönüştürmek amacıyla birçok eğitim ve çalışma faaliyeti yürüteceklerini belirten Vali Vekili Sandıkçı, “Manisa olarak güzel uygulamalarımız da var. Ben gördüğümde gurur duydum. İlimizin katı atık bertaraf tesisleri var. Çevreye duyarlı olanların orayı görmesini dilerim. Türkiye’deki birçok tesisten çok daha iyi durumda ve teknolojik olarak yeni, çok güzel bir tesis. Tavuk çiftliklerinden atılmış olan gübreyi elektrik enerjisine dönüştürerek hem çevreyi koruyan hem de elektrik enerjisi kazanan tesislerimiz var. Bu güzel örneklerin çoğalmasını bekliyoruz” dedi.
Vali Vekili Hayri Sandıkçı, törende Yunusemre İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün geri dönüşüm kutularını verdi. Daha sonra, törene katılan kamu kurum ve kuruluşlarına, iç mekan geri dönüşüm kutusu ihtiyaçlarını karşılamak üzere 3 bin adet mavi (Kağıt, Plastik, Cam, Metal) geri dönüşüm kutusu, 3 bin adet gri (Geri dönüşmeyen atıklar) geri dönüşüm kutusu dağıtıldı. İHA

Gündem

17 Nisan 2019 Çarşamba, 19:40:02 | 275 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

144

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

112

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

110

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks