25 Nisan 2019 Perşembe - 22:56:42

SON DAKİKA

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN!!

Gündem

18 Mart 2019 Pazartesi, 18:27:34 | 419 Okunma
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılı münasebetiyle düzenlenen törenler Manisa Garnizon Şehitliği’nde, Şehitlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık ve Tamer Akkal, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Daire başkanları, askeri erkan, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
ŞEHİTLERİMİZİN MEZARLARINA KARANFİL BIRAKILDI
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma programı, saygı atışı yapılması ve Şehitlik Anıtına çelenk bırakılması ile devam etti. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ümit Taydaş yaptı. Vali Ahmet Deniz’in şehitlik defterini imzalaması ile devam eden programda daha sonra Vali Ahmet Deniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve protokol üyeleri şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktı. Anma programında daha sonra şehitlerimizin ruhlarına ithafen dualar edildi. Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen anma programının sona ermesinin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Şehit polislerimizin mezarlarına karanfil bırakılırken, tüm şehitlerimizin ruhlarına ithafen dualar okundu.
18 MART ORATORYOSU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Hasan Türek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan oratoryo sahnelendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale salonunda sahnelenen oratoryo saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Mustafa Örnek tarafından yapıldı. Ardından Piyade Üsteğmen Bayram Korkmaz Çanakkale Zaferi’nin önemini sunum eşliğinde anlattı. Programda son olarak Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sahnelendi. Çanakkale Zaferi’ni kısa öykülerle anlatan öğrencilerin seslendirdiği kahramanlık türküleri ise salonda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattı.
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği kapsamında program, Anemon Otel’de düzenlenen yemek programı ile devam etti. Şehit yakınları, gaziler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Vali Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün beraberindeki protokol üyeleri masalara dağılarak şehit yakınları ve gaziler ile birlikte yemek yedi. Programın açılış konuşmasında Başkan Cengiz Ergün, “Bir toprak parçasının vatan olabilmesi kolay değildir. Uğruna şehitler verilerek kanla yoğurulan toprak parçasına "vatan" denilmektedir. Vatan, milleti meydana getiren değerlerin başında gelmekte. Cennet vatanımız, yüzlerce yıl ecdadımız tarafından canları ve kanları pahasına korunmuştur. Vatan olmadan millet, millet olmadan devlet olunmaz. Makamların en yücesi hiç şüphe yok ki şehitlik ve gaziliktir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz olmadan vatan olmaz. Ülkemizin istiklali için aziz canlarını seve seve feda eden kahramanlarımızın aileleri, yani sizler bizlere birer emanetsiniz. Aziz Türk milletimizin kalbinde ve toplumsal hafızasında müstesna bir yeri olan şehitlerimiz, kalbimizde, gazilerimiz ise başımızın üstündedir. Gerek gazilerimiz, gerek kahraman şehitlerimizin ailelerinin haklarının korunması noktasında üzerimize düşeni yapmayı kendimize görev addediyoruz” dedi.
“ŞEHİTLERİMİZ NURLANMIŞ GAZİLERİMİZ ONURLANMIŞ ASKERLERDİR”
Başkan Ergün, konuşmasının devamında, “Şehitlerimiz nurlanmış, gazilerimiz onurlanmış askerlerdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir gazi devlet, Türk milletinin de bir gazi millet olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bizler ‘Bu vatan ya aziz Türk milletinin ya da kimsenindir. Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, işte bu bilinçle bizler varız, buradayız ve olmaya devam edeceğiz’ demekteyiz. Bu vesileyle vatanımızın ve milletimizin birliği ve bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gözünü kırpmadan ateşe atlayan ve vatan diyerek bedel veren kahraman gazilerimizin de alnından öpüyorum. Sizler bizler için değerli ve önemlisiniz. Bu vatan size ve evlatlarınıza minnettardır” diye konuştu.
Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan ve Vali Ahmet Deniz’in yaptığı konuşmaların ardından program sona erdi.

Gündem

18 Mart 2019 Pazartesi, 18:27:34 | 419 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

61

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

53

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

49

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks