23 Mayıs 2019 Perşembe - 02:53:05

SON DAKİKA

OY GAYESİYLE DEĞİL HİZMET GAYESİYLE ÇALIŞTIK

Gündem

4 Aralık 2018 Salı, 19:06:34 | 332 Okunma
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Gördes ziyaretinde ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği projeleri yerinde incelemek üzere Gördes’e gitti. Başkan Ergün Gördes ziyaretinde ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla da bir araya geldi. Toplantı öncesi Başkan Ergün, muhtarlarla Gördes Sevgi Parkı’nda düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, muhtarların yürüttüğü görevin öneminden bahsetti. Gördes Muhtarlar Derneği Başkanı Seyyide Cenki de, ilçede hayata geçirilen projeler nedeniyle Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti.
“DERDİMİZ OY ALMAK OLMADI”
Altyapısı olmayan, üstyapısı olmayan, kanalizasyonu bulunmayan, yolu bozuk, köprü ihtiyacı olan mahallelerin, köylerin olduğunu üzülerek gördüklerini dile getiren Başkan Ergün, “Manisa’da yaşayan her vatandaşımız merkezde ne varsa aynı hizmeti alsın dedik. Altyapı olmadan çalışma yapmak, günübirlik siyasetçilerin işidir dedik. Bizler geleceğimize yatırım yapalım, çocuklarımız temiz su içsin, kanalizasyon hatlarını yenileyelim bulaşıcı hastalıklar olmasın diye düşündük ve büyük bir altyapı yatırım hamlesi başlattık. Paslanmış borulardan, içler acısı halde olan su depolarından halkımız su içmesin düşüncesiyle bunların yenilemelerini yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.
MASKİ GÖRDES’E NELER YAPTI?
Atık suların doğaya temiz bir şekilde dönmesini sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla atıl durumda olan atık su arıtma tesislerini işler hale getirdiklerini söyleyen Başkan Ergün, “Atık su tesisi olmayan yerlerde de sıfırdan yapımını sağladık. Gördes’imize de 10 milyon lira yatırımla yeni ve modern atık su arıtma tesisini kazandırdık. Böylelikle Kum Çayı’nın atık sularla kirlenmesinin önüne geçmiş olacağız. 101 Mahalle Projesi kapsamında tam 3 milyon 260 bin lira gibi bir yatırım yaparak içme suyu ve kanalizasyon hattı yaptık. Su depolarının nasıl içler acısı halde olduğunu hatırlatmak istemem ama bu kötü görüntüye son verdiğimizi gururla belirtmek isterim” dedi.
43 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILDI
154 mahalle projesi kapsamında gerçekleştirilen altyapı ve üst yapı çalışmalarından bahseden Başkan Ergün, “Proje kapsamında yaklaşık 17 milyon 800 bin lira gibi bir yatırımla Beğel, Börez, Çatalarmut, Çiçekli, Dereçiftlik, Efendili ve Malaz Mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon altyapısı tamamlandı. Yalnızca MASKİ Genel Müdürlüğü kanalıyla dört buçuk yılda Gördes’e 43 milyon 200 bin lira yatırım yapıldı. Geleceğimiz için çevre ve insan sağlığı için çocuklarımız için yapılmış bir yatırımdır bu. Gözle görülmez belki ama sağlıklı nesiller için biz bu çalışmayı yaptık. Helali hoş olsun sizlere ve Gördes’imize” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİNİ MUHTARLARA ANLATTI
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede hayata geçirdiği projelerden de bahseden Başkan Ergün, “Şu an 441 gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yararlandığı Gıda Bankası, kimseyi rencide etmeden Gördes’te hizmet veriyor. MABEM kurslarının da sözünü vermiştim. Bugün başarısını yüzde 98’in üzerine çıkaran bu güzide eğitim kurumumuzu Gördes’te de hayata geçirdik. Bu yıl tam 365 Gördesli evladımız burada eğitim alıyor. Şehit Makbule Hanım Parkı ve Kent Meydanı, merkeze itfaiye amirliği Yakaköy ve Çiçekli mahallelerimize itfaiye noktaları, Beğel mahallemize sulama göleti, Efendili mahallemize hayvan içme ve sulama göleti, Kalemoğlu Mahallemize düğün salonu, ilçe merkezine modüler mezbaha. Bizim kısaca prestij caddesi olarak adlandırdığımız Şehit Pilot Bahri Önser Caddesi Yol ve Tretuvar düzenlemesi çalışmamız da halen devam ediyor. İlimiz genelinde başlattığımız toplu ulaşımda dönüşüm hamlemiz kapsamında Gördes’imizde de engelli erişimine uygun, alçak tabanlı, kameralı ve kartlı sistemli modern ulaşım araçlarını hizmete aldık. Oğulduruk-Malkara-Kayacık-Güneşli-Dalkara hattındaki dönüşüme 1 milyon 112 bin lira gibi bir yatırım yapıldı. Şimdi vatandaşlarımız modern araçlarda ulaşım hizmeti alıyor” dedi.
“CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK, ÖYLE DE DEVAM EDECEĞİZ”
Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün bugüne kadar geçen dört buçuk yıllık süre içerisinde 83 milyon liralık yatırım yaptığını dile getiren Başkan Ergün, “Yalnızca Gördes değil, diğer ilçelerimizde de bu ve buna benzer yüzlerce çalışmanın altına imza atmış olmanın mutluluğu ve gururuyla bugün sizlerleyiz. Oy veren-vermeyen ayrımı yapmadan tek gayemiz ve tek aşkımız olan Manisa’mıza, Manisa’mızda yaşayan vatandaşımıza layık olduğu en güzel hizmetleri ulaştırmanın gayretidir bu saydıklarım. İnsanız. Eksiğimiz olur, ulaşmakta geciktiğimiz yerler olur. Ama şundan emin olmanızı istiyorum: Manisa Büyükşehir Belediyesi ayrım yapmadan her vatandaşımıza, her mahallemize ulaşmak için canla başla çalıştık ve çalışmaya devam edecek. Bizler günü birlik siyasi çekişmelerin, günü kurtaran çalışmaların değil; Manisa’nın ve Manisalının gerçekten ihtiyaç duyduğu çalışmaları yapmanın gayretinde olduk. Bugüne kadar bu çizgimizden ayrılmadık, bundan sonra da ayrılmayacağız. Yaptığımız çalışmalar gerek tarafsız kamuoyu araştırmalarında, gerek siz değerli muhtarlarımızın geri dönüşlerinde, gerek de halkımızın yüzündeki tebessüm ve gözlerindeki ışıltıyla kendini belli ediyor. Bunlar bize yeter diyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilirken, Başkan Ergün, kendisiyle özel olarak fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Haber Merkezi


Gündem

4 Aralık 2018 Salı, 19:06:34 | 332 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA PROTOKOLÜ MOSB'NİN İFTARINDA BULUŞTU
SIYASET
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl da devam etti
22.5.2019

90

MANİSALILAR AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAYACAK
YAŞAM
Merkezefendi Devlet Hastanesinde 'Geleneksel Tıp Polikliniği' açıldı
22.5.2019

121

KABLO HIRSIZLIĞINA 4 GÖZALTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, 300 metre kabloyu çalarak hurdacıya sattığı belirlenen 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
22.5.2019

131

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks