20 Kasım 2018 Salı - 14:37:49

SON DAKİKA

ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİYİ DARP ETTİ Mİ?

Gündem

8 Kasım 2018 Perşembe, 17:57:04 | 89 Okunma
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi olan kızının sınıf öğretmeni tarafından darp edildiğini iddia eden veli suç duyurusunda bulundu.

CUMHURİYET ilkokulu öğrencisi H. N.A. (8)’nın, hemşire annesi Arzu A.'ya sınıf öğretmeni L.Y'nin kendisini darp ettiğini söyledi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kızıyla birlikte giden anne A., öğretmenden şikayetçi oldu.

Arzu A., gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının sınıf öğretmeninin boynundan tutarak havaya kaldırdığını ve tokat attığını söylediğini, bunun üzerine emniyete gelerek şikayetçi olduklarını belirtti.

Arzu A., "Öğretmen, bu davranışları yaptıktan sonra çocukları korkutuyormuş, 'ailelerinize söylemeyin' diyormuş." diye konuştu.
ÖĞRENCİ VELİLERİ ÖĞRETMENE DESTEK ÇIKTI

Öğrencisini darp ettiği öne sürülen öğretmene destek vermek amacıyla bir grup öğrenci velisi basın açıklaması yaptı.

Turgutlu Orta Park Saat Kulesi önünde toplanan veliler adına konuşan Semra Yiğitcan, öğrencisini darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen öğretmen L.Y.'nin, hayatını mesleğine adadığını belirterek, onun yanında durduklarını söyledi.

L.Y.’nin öğrencilere sadece alfabeyi öğreten bir eğitimci olmadığını dile getiren Yiğitcan, şunları kaydetti, "Öğretmenimiz çocukların, ruhsal, kişisel gelişimleriyle, ailevi problemleriyle, sosyal ilişkileriyle de yakından ilgilenen bir eğitimcidir. Söz konusu öğrenci olay sonrasında bir başka velinin evinde misafir edilmiştir. Ev sahibi velinin ifadesi, çocuğun herhangi bir yerinde herhangi bir iz olmadığı, psikolojik olarak da normal tavırlar sergilediği doğrultusundadır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini rica ediyoruz. L. Y. öğretmen gibi bir öğretmeni küstürmek, Turgutlu eğitimine yapılacak en büyük kötülüktür. Bizler, öğrenci velileri olarak onu yalnız bırakmayacağımızı, doğrular ortaya çıkana kadar da arkasında duracağımızı belirtiyoruz"

VELİLERDEN DESTEK

Öte yandan Turgutlu'da dün ilkokul 3. sınıf öğrencisini darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen öğretmen Latif Y.'ye bazı öğrenci velileri destek oldu. Öğretmenin eski ve yeni velileri bir araya gelerek, iddiaları kabul etmediklerini ve öğretmenlerinin arkasında olduklarını dile getirdi. AA


Gündem

8 Kasım 2018 Perşembe, 17:57:04 | 89 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR 2019'DA HİÇBİR ŞEYE ZAM YAPMAYACAK!
SIYASET
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel kurulunun ikinci oturumunda Manisa'ya müjdeli bir haber geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "2019 yılında hiçbir şeye zam yapmıyoruz." dedi
19.11.2018

112

MABEM'İN ÖĞRETMENİNE BAKANLIK'TAN TEBRİK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler MABEM'de Matematik öğretmeni olarak görev yapan Gözde Karapelit, öğrencilere karşı göstermiş olduğu ilgi ve alaka nedeniyle hem velilerce hem de Milli Eğitim Bakanlığı'nca takdir edildi
19.11.2018

95

CHP'Lİ VEKİLDEN BAKAN PAKDEMİRLİ'YE TJK SORUSU
SIYASET
Cuma günü görüşmelerine başlanan Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinde söz alan CHP'li Bekir Başevirgen, bütçenin yetersiz olduğunu iddia etti
19.11.2018

92

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks