20 Nisan 2019 Cumartesi - 03:26:20

SON DAKİKA

ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİYİ DARP ETTİ Mİ?

Gündem

8 Kasım 2018 Perşembe, 17:57:04 | 220 Okunma
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi olan kızının sınıf öğretmeni tarafından darp edildiğini iddia eden veli suç duyurusunda bulundu.

CUMHURİYET ilkokulu öğrencisi H. N.A. (8)’nın, hemşire annesi Arzu A.'ya sınıf öğretmeni L.Y'nin kendisini darp ettiğini söyledi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kızıyla birlikte giden anne A., öğretmenden şikayetçi oldu.

Arzu A., gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının sınıf öğretmeninin boynundan tutarak havaya kaldırdığını ve tokat attığını söylediğini, bunun üzerine emniyete gelerek şikayetçi olduklarını belirtti.

Arzu A., "Öğretmen, bu davranışları yaptıktan sonra çocukları korkutuyormuş, 'ailelerinize söylemeyin' diyormuş." diye konuştu.
ÖĞRENCİ VELİLERİ ÖĞRETMENE DESTEK ÇIKTI

Öğrencisini darp ettiği öne sürülen öğretmene destek vermek amacıyla bir grup öğrenci velisi basın açıklaması yaptı.

Turgutlu Orta Park Saat Kulesi önünde toplanan veliler adına konuşan Semra Yiğitcan, öğrencisini darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen öğretmen L.Y.'nin, hayatını mesleğine adadığını belirterek, onun yanında durduklarını söyledi.

L.Y.’nin öğrencilere sadece alfabeyi öğreten bir eğitimci olmadığını dile getiren Yiğitcan, şunları kaydetti, "Öğretmenimiz çocukların, ruhsal, kişisel gelişimleriyle, ailevi problemleriyle, sosyal ilişkileriyle de yakından ilgilenen bir eğitimcidir. Söz konusu öğrenci olay sonrasında bir başka velinin evinde misafir edilmiştir. Ev sahibi velinin ifadesi, çocuğun herhangi bir yerinde herhangi bir iz olmadığı, psikolojik olarak da normal tavırlar sergilediği doğrultusundadır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini rica ediyoruz. L. Y. öğretmen gibi bir öğretmeni küstürmek, Turgutlu eğitimine yapılacak en büyük kötülüktür. Bizler, öğrenci velileri olarak onu yalnız bırakmayacağımızı, doğrular ortaya çıkana kadar da arkasında duracağımızı belirtiyoruz"

VELİLERDEN DESTEK

Öte yandan Turgutlu'da dün ilkokul 3. sınıf öğrencisini darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen öğretmen Latif Y.'ye bazı öğrenci velileri destek oldu. Öğretmenin eski ve yeni velileri bir araya gelerek, iddiaları kabul etmediklerini ve öğretmenlerinin arkasında olduklarını dile getirdi. AA


Gündem

8 Kasım 2018 Perşembe, 17:57:04 | 220 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN BİR İŞBİRLİĞİ DAHA
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü arasında öğrencilerin uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlayacak bir protokol imzalandı
19.4.2019

34

İŞSİZLİKTE KORKUTAN RAKAMLAR
GÜNDEM
Manisa'da Ocak ayından mart ayına kadar kayıtlı işsiz sayısı 13 bin 547 kişi arttı
19.4.2019

38

SALİHLİ'DE TOPLUMSAL FARKINDALIK OLUŞTURMA ETKİNLİĞİ
GÜNDEM
Salihli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği ruh sağlığı hastalarına yönelik damgalama ve toplumsal farkındalık oluşturma konulu etkinlik yoğun ilgi gördü.
19.4.2019

36

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks