25 Nisan 2019 Perşembe - 23:05:20

SON DAKİKA

MUHSİN YAZICIOĞLU AKHİSAR'DA ANILDI

Gündem

25 Mart 2019 Pazartesi, 17:03:59 | 237 Okunma
Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucusu ve ilk Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 10. yılında Akhisar'da BBP ilçe teşkilatında düzenlenen lokma hayrıyla anıldı.

Düzenlenen etkinliğe BBP Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı Sait Selimoğlu, Akhisar Belediye 1. sıra meclis üyesi Tuncay Özfidan, eski ilçe başkanı Nurettin İbaş, DSP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Gündüz, partililer ve birçok vatandaş katıldı.
Akhisar Belediyesi 1. sıra meclis üyesi adayı Tuncay Özfidan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Rahmetli şehit liderimizin ölümünün 10. yıl dönümü dolayısıyla geleneksel hale getirdiğimiz lokma hayrımızı yapıyoruz. 10. yılda bizim hale yüreğimiz buz halinde duruyor. 10 yıldan beri çözülemeyen, çözdürülmeyen bir dava söz konusu bu Cumhuriyet tarihinin en sofistike en planlı bir şekilde yapılmış suikastıdır. Bu suikast ile ilgili bizim avukatlarımızın hazırlamış olduğu dosyalar 170 klasöre ulaştı. Ama bu işi kimin yaptığı nedenlerinin haricinde ne şekilde yapıldığına varıncaya kadar her türlü mevcut olduğu halde direniyorlar. Bu siyasi iradeye ve hukuki iradeyi Allah’a havale ediyoruz. Biz bütün her şeyi biliyoruz. Elimizde bütün belgeler mevcut. Rabbim bu hadiseyi gerçekleştirenlerin cezasını versin.” dedi.
Akhisar’da aday çıkartmadıklarını ifade eden Özfidan, “Biz BBP olarak siyasi faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu yerel seçimlerde Akhisar’daki ilçe teşkilatımızın imkanlarımızın uygun olmaması münasebetiyle aday çıkartamadık. Meclis adaylarımız var. Seçim çalışmalarımızı kendi çabamızla gerçekleştiriyoruz. Bu hayrımızı ziyaret eden DSP Manisa Büyükşehir adayı Mehmet beye de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın’a da Karaköy Mahallesinde yaptığı, "En çok övündüğüm nokta da nedir bilir misiniz? En çok hacı bu köyden çıkar. Bu köyün yüzde 99’u Müslüman, 100’de 100’ü de hacı ve hocadır. Bunlar nasıl CHP’ye oy verebilir. Bunu düşünebiliyor musunuz?" açıklamasına tepki gösteren Özfidan, "Bu açıklama maalesef bütün insanlarımızı üzen bir açıklama. Birilerinin hacı hoca olması onların bir tarafa oy vermesini gerektirmiyor. Bu açıklamayı ret ediyorum. En şiddetli bir şekilde protesto ediyorum. Bu ülkede yaşayan bütün insanlar Müslümandır, daha doğrusu Kelime-i Şehadet getiren ne kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı varsa hepsi Müslümandır. İnsanların kime ne şekilde davranacaklarını ne tür eylemlerde bulunacaklarını herkes kendi iradesiyle bağımsız bir şekilde karar verir. İnşallah bu arkadaşımız sözlerini geri alır, pişman olduğunu ifade eder.” dedi. İHA

Gündem

25 Mart 2019 Pazartesi, 17:03:59 | 237 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

62

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

54

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

50

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks