15 Kasım 2019 Cuma - 15:46:58

SON DAKİKA

MCBÜ HASTANESİ'NDEN BİR İLK DAHA

Gündem

4 Eylül 2019 Çarşamba, 16:17:59 | 2967 Okunma
MCBÜ Çocuk Cerrahisi Kliniği, böbrek çıkış kanalında daralma görülen çocukları "Laparoskopik Pyeloplasti" yöntemiyle bir günde taburcu ediyor


Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği; oldukça sık karşılaşılan bir sorun olan ve ameliyatla düzeltilebilen böbrek çıkış kanalı daralması yaşayan çocukları, Prof. Dr. Ömer Yılmaz'ın öncülüğünde bir ekip tarafından uygulanan “Laparoskopik Pyeloplasti” yöntemiyle, ameliyatlarının ertesi günü sağlıklı olarak eve gönderiyor.
Prof. Dr. Ömer Yılmaz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çoğu cerrah tarafından, daha kolay olması nedeniyle açık olarak gerçekleştirilen ve çocuk ürolojisi konseylerinin bulunduğu ileri düzey hastanelerde yapılan ameliyatlarda, çocuklar günlerce hastanede yatmakta ve ameliyat sonrasında Beylikdüzü escort ağrıdan muzdarip olmaktaydı. Bizim uyguladığımız ‘laparoskopik pyeloplasti’ yöntemi, batın duvarından açılan küçük deliklerden kamera yardımıyla yapılan ve giderek popülarite kazanan bir yöntem haline geldi. Klinik olarak bu çabamız, dünyanın önde gelen çocuk ürolojisi dergisinde araştırma makalesi olarak yayınlandı. Bu makale, Türkiye'deki bir çocuk cerrahisi kliniğinin yayınlanan ilk laparoskopik pyeloplasti araştırma makalesidir. Tekniğe getirdiği kolaylık açısından da dünyada başarıyla uygulanan ilk çalışma olmuştur. Destek olan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Gündem

4 Eylül 2019 Çarşamba, 16:17:59 | 2967 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks