6 Aralık 2019 Cuma - 13:17:31

SON DAKİKA

MASKİ'DEN UZUN SÜRELİ KESİNTİ AÇIKLAMASI

Gündem

15 Kasım 2019 Cuma, 14:41:31 | 514 Okunma
MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, Uncubozköy'de bulunan ve merkezde birçok mahalleye hizmet veren su deposunu besleyen ana hatlarda meydana gelen arıza onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, Manisa merkezde yaşanan uzun süreli su kesintisine neden olan arızaların giderilmesi adına yürütülen çalışmaları yakından takip etti. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda, ana depoyu besleyen her iki kaynaktaki patlaklar tamir edilerek şebekelere su verildi.
ANİ PATLAKLARIN ÜST ÜSTE YAŞANMASI KESİNTİ SÜRESİNİ UZATTI
İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, uzun süren kesintinin nedenleri hakkında vatandaşları konuyla ilgili detaylı şekilde bilgilendirdi. Daire Başkanı Kaynak, “Dün sabah saatlerinde Uncubozköy’de bulunan merkez depomuzu besleyen 600’lük ana hatta bir patlak oluştu. Bu nedenle de buradan su alan 75. Yıl, Güzelyurt ve Laleli mahallelerimizde su kesintileri yaşandı. Bu esnada bir diğer besleme kaynağımız olan hatta da patlak olması üzerine, mevcut kesintinin süresi uzadı. Şuan tüm arızalar giderilerek, depolara su verildi. Depolardaki seviyelerin yükselmesiyle birlikte birkaç saat içerisinde basınçtan kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır” dedi.
SİSTEMLER, ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN DOĞRUDAN ETKİLENİYOR
Sürenin uzamasındaki bir diğer dezavantajın ise elektrik kesintisi olduğunu belirten Kaynak, sözlerine şunları ekledi: “Şehrimizde sular yer altından elektrikli pompalar ile çekilerek depolara basılıyor. Dolayısıyla tüm elektrik kesintilerinden doğrudan etkileniyoruz ve bu da su temini sürecine müdahalede bulunuyor. Elektrik kesintisi süresince yüzeye yeni su çekilemediği için depolardaki seviyeler de kullanıldıkça azalıyor ve sorun yaşanıyor. Bu şekilde elimizde olmayan sebeplerden ötürü uzun süreli bir kesinti yaşanmasından ötürü tüm halkımızdan özür diliyoruz.”

Gündem

15 Kasım 2019 Cuma, 14:41:31 | 514 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks