6 Aralık 2019 Cuma - 12:27:34

SON DAKİKA

MASKİ'DEN 542 KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ

Gündem

1 Aralık 2019 Pazar, 13:20:40 | 111 Okunma
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa il genelinde yaptığı dere temizlik çalışmaları ile 660 bin ton çöpün yanı sıra dere yataklarında biriken kum ve çakılı dere yataklarından uzaklaştırdı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere yataklarının Manisalılara tehlike yaşatmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, il genelinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmaları ile taşkın sorunlarına son verdi. Derelerde yapılan çalışmalar sonrasında 660 bin ton çöp, dere yataklarında biriken kum ve çakıl toplanarak, Büyükşehir Belediyesi’nin katı atık toplama noktalarına taşındı. 542 kilometre dere temizlik çalışması gerçekleştiren MASKİ ekipleri, 26 bin 400 kamyon malzemeyi dere yataklarından uzaklaştırdı. Yürütülen çalışmalarla birlikte vatandaşın can ve mal güvenliği MASKİ’yle koruma altına alındı.
“DERE YATAKLARINI GÜVENLİ HALE GETİRİYORUZ”
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, il genelinde yürüttükleri dere temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda dere yataklarını güvenli hale getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor. Toplamda 660 bin ton atık malzemeyi çıkardığımız derelerde taşkın sıkıntısına son verdik. Şu ana kadar ekiplerimiz 542 kilometre dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Şehirlerimizde maalesef ki yaşanan kontrolsüz büyüme nedeniyle birçok yerleşim alanı dere yatakları üzerine kurulu. Bu dereler temizlenmez ise, yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkınlar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Biz de bu doğrultudan hareketle dere yataklarını güvenli hale getirmek için çalışıyoruz. Hız kesmeden de dere yataklarını temizlemeye devam edeceğiz” dedi. Haber Merkezi

Gündem

1 Aralık 2019 Pazar, 13:20:40 | 111 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks