20 Mayıs 2019 Pazartesi - 17:43:13

SON DAKİKA

MANİSA MERKEZ AAT'YE GEÇİCİ KABUL YAPILDI

Gündem

18 Nisan 2019 Perşembe, 19:36:12 | 154 Okunma
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi(MASKİ) Genel Müdürlüğü, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi(MASKİ) Genel Müdürlüğü, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. MASKİ tarafından Yunusemre ilçesinde inşa edilerek atıksu arıtımına başlayan Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nin geçici kabul işlemleri tamamlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Uğur Topkaya ve teknik personel, İller Bankasından gelen teknik heyet ile birlikte kabul işlemlerini gerçekleştirdi. Tesisteki tüm üniteler incelenerek, giriş ve çıkış suyundan numune alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında tesisin sağlıklı bir şekilde çalıştığı bir kez daha ortaya kondu. 75 milyon Türk lirası maliyetle hizmete kazandırılan çevre dostu tesis, 1 yıl süreyle yüklenici firma tarafından işletilmesinin ardından MASKİ bünyesine geçerek Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığınca çalıştırılacak.
YILDA 22 MİLYON METREKÜP ATIKSU ARITILACAK
Tesiste, 2019 yılında 22 milyon metreküp atıksu arıtılarak doğal çevreye zarar vermeden uzaklaştırılacak. 114 dönüm arazi üzerine kurulu olan tesiste, doğu ve batı kollektör hatları üzerinden gelen atıksular gerekli ünitelerde arıtıldıktan sonra Gediz’e sağlıklı bir şekilde deşarj ediliyor. Bu yatırım sayesinde bereketli Gediz Havzası özlenen günlerine adım adım yaklaşıyor.
ÇEVRE DOSTU TESİSLERLE MANİSA’NIN DOĞASI KORUNUYOR
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile 75 milyon liralık bütçeyle Manisa’mızın hizmetine kazandırdığımız çevre dostu atıksu arıtma tesisimiz ilimizdeki en büyük atıksu arıtma tesisi konumunda bulunuyor. Çıkış sularımız gerekli standartları sağlamış durumda. İller Bankasından gelen teknik heyetimiz de tesisimizin geçici kabulü işlemini tamamladı. Tesisin işletimi 1 yıl süresince yüklenici firma tarafından yürütüldükten sonra, önümüzdeki yıl Genel Müdürlüğümüz bünyesinde devam edecek. Doğal yaşamın ve biyolojik çeşitliliğin devamının sağlanmasında büyük rolü olan çevreci tesislerimizle, Manisa’mızın doğasını ve vatandaşlarımızı atıksulardan korumak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Haber Merkezi

Gündem

18 Nisan 2019 Perşembe, 19:36:12 | 154 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KALINTISIZ ASMA YAPRAĞI İÇİN BAĞCILAR VE TÜCCARLARA UYARI
GÜNDEM
MANİSA İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, asma yaprağında ilaç kalıntısına dikkat edilmesi ve kalıntısız asma yaprağı elde edilmesi için üreticiler ile yaprak alım satımı yapan tüccarları uyardı.
19.5.2019

202

KAÇAK BALIK AVCILARI DRONE DENETİMİNDEN KAÇAMADI
SIYASET
Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, avcılığın yasak olduğu dönemde, ruhsatsız tekne ile Marmara Gölü'ne açılarak ağ dökmeye çalışan balıkçılar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün drone ile denetimi sırasında kameraya yakalandı.
19.5.2019

167

GENÇLİK BAYRAMINDA MİLLİ TAKIM COŞKUSU
SPOR
Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'nın da yer aldığı Aerobik Cimnastik Milli Takım sporcuları gösterisiyle ren kattı.
19.5.2019

167

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks