20 Temmuz 2019 Cumartesi - 04:02:14

SON DAKİKA

MANİSA MERKEZ AAT'YE GEÇİCİ KABUL YAPILDI

Gündem

18 Nisan 2019 Perşembe, 19:36:12 | 233 Okunma
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi(MASKİ) Genel Müdürlüğü, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi(MASKİ) Genel Müdürlüğü, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. MASKİ tarafından Yunusemre ilçesinde inşa edilerek atıksu arıtımına başlayan Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nin geçici kabul işlemleri tamamlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Uğur Topkaya ve teknik personel, İller Bankasından gelen teknik heyet ile birlikte kabul işlemlerini gerçekleştirdi. Tesisteki tüm üniteler incelenerek, giriş ve çıkış suyundan numune alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında tesisin sağlıklı bir şekilde çalıştığı bir kez daha ortaya kondu. 75 milyon Türk lirası maliyetle hizmete kazandırılan çevre dostu tesis, 1 yıl süreyle yüklenici firma tarafından işletilmesinin ardından MASKİ bünyesine geçerek Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığınca çalıştırılacak.
YILDA 22 MİLYON METREKÜP ATIKSU ARITILACAK
Tesiste, 2019 yılında 22 milyon metreküp atıksu arıtılarak doğal çevreye zarar vermeden uzaklaştırılacak. 114 dönüm arazi üzerine kurulu olan tesiste, doğu ve batı kollektör hatları üzerinden gelen atıksular gerekli ünitelerde arıtıldıktan sonra Gediz’e sağlıklı bir şekilde deşarj ediliyor. Bu yatırım sayesinde bereketli Gediz Havzası özlenen günlerine adım adım yaklaşıyor.
ÇEVRE DOSTU TESİSLERLE MANİSA’NIN DOĞASI KORUNUYOR
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile 75 milyon liralık bütçeyle Manisa’mızın hizmetine kazandırdığımız çevre dostu atıksu arıtma tesisimiz ilimizdeki en büyük atıksu arıtma tesisi konumunda bulunuyor. Çıkış sularımız gerekli standartları sağlamış durumda. İller Bankasından gelen teknik heyetimiz de tesisimizin geçici kabulü işlemini tamamladı. Tesisin işletimi 1 yıl süresince yüklenici firma tarafından yürütüldükten sonra, önümüzdeki yıl Genel Müdürlüğümüz bünyesinde devam edecek. Doğal yaşamın ve biyolojik çeşitliliğin devamının sağlanmasında büyük rolü olan çevreci tesislerimizle, Manisa’mızın doğasını ve vatandaşlarımızı atıksulardan korumak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Haber Merkezi

Gündem

18 Nisan 2019 Perşembe, 19:36:12 | 233 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

144

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

112

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

110

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks