25 Nisan 2019 Perşembe - 23:31:06

SON DAKİKA

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ MESLEK KOMİTESİ BAŞKANLARINA ANLATILDI

Gündem

24 Mart 2019 Pazar, 16:30:31 | 263 Okunma
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Manisa TSO) 2019 yılının ilk Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı gerçekleştirildi.

Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezen Şenay, 25 Meslek Komitesi Başkanının davet edildiği toplantıda, komitelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Manisa TSO Genel Sekreter Filiz Kavaklı, TOBB Manisa Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Karğın ve Avukat Zeynep Paçacı’nın da yer aldığı toplantıda ayrıca Meslek Komitesi Başkanlarına İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında uygulanan teşvik ve destekler anlatıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 5174 sayılı kanunu ve ilgili yönetmelik gereği yılda iki kez “Meslek Komiteleri Müşterek’ toplantısının yapılması gerektiğini belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezen Şenay, ‘Öncelikle 2019 yılının ilk toplantısına katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Odanın her birimiyle üyelerine daha iyi ve daha kaliteli hizmet etmesini istiyoruz. Bunu başarmanın yolu da hep birlikte çalışmak. 25 Meslek Komitemizin de daha aktif çalışmasını arzu ediyoruz. Sizlerden gelen talepler, bizlerinde daha verimli çalışmasına katkı sağlayacaktır. Bu toplantılarımızda hem sorunlarımızı dinleyeceğiz, hem de gündem de yer alan konulara değineceğiz. Birazdan TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanımız Sayın Prof. Mahmut Karğın’ın yapacağı sunumla hepimizi yakından ilgilendiren ‘İstihdam Seferberliği 2019’ programında uygulanacak olan teşvik ve destekler konusunda bizleri bilgilendirecek. Çok önemli teşvik ve destelerin yer aldığı programdan haberi olan başkanlarımız mutlaka vardır. Biz yine de bu teşvik ve destekleri bir kez daha bu toplantıda anlatmak istedik. Sizlerden en büyük ricamız lütfen bu teşvik ve destekleri komitede yer alan üyelerinize duyurmanız. Bu tarihi teşvik ve desteklerden herkesin yararlanmasını istiyoruz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından söz alan TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Karğın sunum eşliğinde ‘İstihdam Seferberliği 2019’ programında yer alan teşvik ve destekler konusunda Meslek Komiteleri Başkanlarına bilgi verdi. TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Karğın yaptığı sunumda yeni açıklanan ‘İstihdam Seferberliği 2019’ programında iş dünyasına İlave İstihdama Ücret Desteği, İlave İstihdama Vergi ve Prim Desteği, Siz Bi’ Nefes Alın! Ücretler Bizden Desteği, Mevcudu Koru, Bu da Bizden Olsun Desteği, Düzenli Ödemeye Devamlı Destek, Kalkınmaya İlave Destek, İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek ve Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Destekleri bulunduğunu söyledi. TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof.Dr.Mahmut Karğın, toplantının son bölümünde ise Meslek Komitesi Başkanlarından gelen soruları cevaplandırdı. Haber Merkezi

Gündem

24 Mart 2019 Pazar, 16:30:31 | 263 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

68

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

58

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

54

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks