Manisa’da Sosyal Güvenlik Kurumu olarak faaliyet gösteren Beyazfil, özelleştirme kapsamında Teksan Brode Sanayi ve Ticaret A.Ş satılmış ve binada projelendirme çalışmaları başlamıştı. Teksan Brode Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri, mülkiyeti kendilerine ait olan Beyazfil binasının, İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı tarafından seçim vaadi yapılmasına ve “Biz Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığımızda Manisa’da Beyazfil olarak bilinen ve kentin simgeleri arasında yer alan Cumhuriyet tarihi binası olan tescilli yapıyı satın alacağız. Bu binayı hemen yanındaki eski belediye binası ile birleştirerek Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak kullanacağız” şeklindeki gerçek dışı beyanlarına sert tepki gösterdi.


İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı’nın, mülkiyeti şirketlerine ait olan binayı satın alarak, belediye binası yapacağının sözünü vermesini kandırmaca olarak niteleyen Teksan Brode Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri, firma adına yaptıkları açıklamada “Söz konusu mülkün tapusu şirketimize ait özel mülktür ve tüm hakları firmamızca saklıdır. Tüm bu gerçekler gün gibi ortadayken ve daha önce defalarca uyarmamıza rağmen bir şahsın ortaya çıkıp ‘ben senin mülkünü alıp yerine başka bir mülk inşa edeceğim’ demesi en basit tabirle özel mülkiyete zorla el koymaktır, hayal kurmaktır” ifadelerine yer verildi.
Firma tarafından basın merkezlerine gönderilen açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:
“İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı’nın bazı basın yayın organlarında yer alan Beyazfil olarak bilinen yapı ile ilgili açıklamalarını şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Söz konusu yapı, Özelleştirme İdaresi tarafından yapılan özelleştirme ihalesi kapsamında şirketimiz Teksan Brode Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından kanunlar çerçevesinde ihale şartları yerine getirilerek, muhammen bedelin üzerinde 30 milyon 450 bin TL bedelle satın alınmıştır.
Satın alınma sürecinin ardından hukuki süreç şirketimizce takip edilmekte olup, söz konusu yapının bulunduğu bölgede Manisalılara daha modern bir şekilde hizmet verebilmek için projelendirme çalışmalarımız devam etmektedir.
“ŞIKTAŞLI SUÇ İŞLEMEKTEDİR”
Tüm bu süreç devam ederken İyi Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Orkun Şıktaşlı’nın basına yansıyan bazı açıklamalarını hayret ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Sayın Şıktaşlı, mülkiyeti firmamıza ait olan ve projelendirme aşamasında bulunan bir özel mülk için sözde projelendirme yapıp halka açıklama yaparak, alenen Özel Mülkiyet Kanunu kapsamında suç işlemektedir.
“YAPILAN ÖZEL MÜLKİYETE ZORLA EL KOYMAKTIR”
Söz konusu mülk, tapusu şirketimize ait özel mülktür ve tüm hakları firmamızca saklıdır. Tüm bu gerçekler gün gibi ortadayken bir şahsın ortaya çıkıp ‘ben senin mülkünü alıp yerine başka bir mülk inşa edeceğim’ demesi en basit tabirle özel mülkiyete zorla el koymaktır, hayal kurmaktır. Tüm hukuki haklarımız saklı olmak kaydıyla sözde projelendirme ile Manisa halkına hayal satan Orkun Şıktaşlı’yı Manisa halkına gerçekleri söylemeye davet ediyoruz.
“HAYAL SATARAK HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”
Dünyanın hiçbir ülkesinde gayri hukuki yollar dışında kimse kafasına göre özel mülkiyeti zorla satın alarak projelendirme yapamaz. Şehri yöneteceğini iddia eden bir siyasetçinin hayal satarak halkı kandırmaya çalışmasını hayretle karşılıyoruz.
Firmamızın, Manisa halkının hatıralarına azami saygı göstererek, en modern şekilde hizmet edecek bir proje üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü bir kez daha belirterek, benzer şekilde hayal satan şahıslara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

BAŞKASININ MALINA PROJE BİLE ÇİZDİRMİŞ…
BAŞKAN OLURSA MANİSA’YI KENDİSİNİN OLACAK SANIYOR
Millet İttifakı’nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı, 31 Mart yerel seçim çalışmalarına kısa bir süre kala, seçmenin gönlünü kazanmak için ne yapacağını, ne söyleyeceğini şaşırdı.
Dün sabah saatlerinde Yunusemre ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi esnafını gezen, Şıktaşlı akşam saatlerinde seçim mesaisini Salihli ilçesinde sürdürdü. Dün yaptığı ziyaretlerde, halka sunduğu vaatleri sıralayan Şıktaşlı, hızını alamayıp, daha önce satın alınan Beyazfil’i satın alacağını duyurdu. Mülkiyeti tüzel kişiliğe ait olan bir binayı, sahiplerinin rızası olmadan nasıl satın alacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmayan Şıktaşlı, akşam saatlerinde bu ziyaretlerle ilgili basın bürolarına gönderdiği açıklama ile hayrete düşürdü.
Satın alacağını duyurduğu Beyazfil binasına bir de proje çizdiren Şıktaşlı, proje görsellerini de kamuoyu ile paylaşmakta hiçbir sakınca görmedi.
Açıklamaları ve çizdirdiği proje ile ‘31 Mart yerel seçimlerinden başkan olarak çıkarsa Beyazfil binasının tapusunun kendisine tahsis edileceğini sanıyor’ yorumlarına maruz kalan Şıktaşlı, gerçekdışı bu seçim vaadi nedeniyle kendisine güldürdü. Haber merkeziAvatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.