19 Şubat 2019 Salı - 16:01:34

SON DAKİKA

FUAT SEZGİN DAHA İYİ TANITILACAK

Gündem

8 Şubat 2019 Cuma, 17:21:19 | 418 Okunma
30 Haziran 2018 tarihinde hayatını kaybeden İslâm Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in daha iyi tanıtılması için 2019 yılı "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmişti.

Bu kapsamda; Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 20 devlet kurumu ve Manisa Celal Bayar Üniversitesinin de yer aldığı 61 üniversite arasında protokol imzalandı. Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfında gerçekleşen protokol imza törenine, MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya katıldı.
Protokol kapsamında, İstanbul genelinde ve Türkiye'nin farklı bölgelerinde Prof. Dr. Fuat Sezgin'in gençler tarafından tanınması ve daha geniş kitlelere ulaşması için çeşitli programlar düzenlenecek. İstanbul genelinde iki farklı otobüs okulları ve meydanları dolaşacak, Prof. Dr. Fuat Sezgin ile alakalı belgeseller gösterilecek ve sergiler açılacak.
Protokol imza töreninin ardından, Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Başkanı Mecit Çetinkaya ve protokolü imzalayan temsilciler, İBB'nin Prof. Dr. Fuat Sezgin için hazırladığı otobüsleri gezdi.
İmzalanan protokol çerçevesinde, yıl boyunca 666 etkinlik düzenlenecek. Bu kapsamda Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından da 13 Mart 2019 tarihinde, MCBÜ Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kaçar’ın konuşmacı olduğu “İslâm Medeniyetinin Dünya Medeniyetine Yaptığı Katkılar ve Prof. Dr. Fuat Sezgin” konulu konferans düzenlenecek. Prof. Dr. Fuat Sezgin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi web sayfasında ayrılan özel bir bölümde de tüm yönleriyle tanıtılıyor. Haber Merkezi

Gündem

8 Şubat 2019 Cuma, 17:21:19 | 418 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA CİNAYET
SIYASET
Saruhanlı ilçesinde bir kişi, av tüfeğiyle yeğeninin eşini öldürdü
19.2.2019

31

ALAŞEHİR'İN KAVŞAĞINDA SONA GELİNDİ
SIYASET
Trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik akışının rahatlatılması adına il genelinde önemli çalışmalar yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Alaşehir ilçesi İzmir-Denizli karayolu üzerinde yapımına başladığı kavşak projesinde sona gelindi.
19.2.2019

14

BAŞKAN AKTAN, "BİZ BU LİGİN EN İYİ TAKIMIYIZ"
SPOR
Galibiyetler serisini başlatıp rakiplerimizin hata yapmalarını bekleyeceğiz. Biz bu ligin en iyi takımıyız" dedi.
18.2.2019

91

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks