25 Nisan 2019 Perşembe - 22:59:30

SON DAKİKA

EĞİTİM-BİR-SEN SORUNLARI YERİNDE TESPİT ETTİ

Gündem

12 Nisan 2019 Cuma, 19:05:56 | 134 Okunma
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gölmarmara ilçesini ziyaret etti.

Planlanan program kapsamında ilk olarak Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuncay’ı makamında ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, İlçe Milli Eğitim çalışanlarının talep ve önerilerini dinledi. Ziyaretin devamında Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz ile bir araya gelen Öner, yeniden belediye başkanlığına seçilen Öz'e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretlerin arkasından okullara geçen Öner, özellikle öğretmenler odasında tüm eğitim çalışanları ile bir araya geldi.
Gerçekleştirilen ziyaretler sonrasında Eğitim-Bir-Sen Gölmarmara İlçe Yönetimi, okul temsilcileri ve üyelerle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Öner, "Anlayışın, insani değerlerin ve insana saygının itibar kaybettiği bir dünyada, şiddetin korkutucu boyutlarda artarak genel bir ifade ve ilişki biçimine dönüştüğü bir ortamda eğitimciler, şiddetin en büyük mağduru olmaya devam etmektedir. Herkes büyük bir aile olduğumuz şuuru ve duyarlılığı ile sorumlu davranmalı; caydırıcı ve toplumu şiddetten uzaklaştıran hukuki ve idari tedbirler bir an evvel ele alınmalıdır.” dedi.
"SORUNLAR BEKLETİLMEDEN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALIDIR"
Sorunların giderilmesinin, çalışma şartlarının, mali, özlük ve sosyal hakların iyileştirilmesinin, hem millet hem kamu görevlileri hem de ülkenin geleceği için gerekli olduğunu vurgulayan Öner, “Gelir vergisi oranlarının reel ücret artışı sağlayacak şekilde sabitlenmesi, 3600 ek gösterge sisteminin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde kurulması, ek ders birim ücretlerinin artırılması, istihdamda güçlük çekilen bölgelerde görev yapan öğretmenlere ilave tazminat ödenmesi, kariyer basamakları sisteminin yeniden işler hale getirilmesi, farklı istihdam türlerinin kaldırılarak atamaların kadrolu yapılması, öğretmenlerin ve eğitim paydaşlarının mutabık kalacakları bir Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması gibi birçok konu en kısa zamanda çözüme kavuşturulmalıdır." dedi. İHA

Gündem

12 Nisan 2019 Cuma, 19:05:56 | 134 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

61

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

53

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

49

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks