17 Ağustos 2019 Cumartesi - 20:46:08

SON DAKİKA

ÇİÇEKÇİLER 14 ŞUBAT'A HAZIRLANIYOR

Gündem

11 Şubat 2019 Pazartesi, 17:16:46 | 307 Okunma
14 Şubat Sevgililer Günü'ne birkaç gün kala, çiçekçi esnafı da hareketlendi. Çiçekçilerin bağlı olduğu Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası da fırsatçılara karşı uyarılarını sıraladı

Manisa’da çiçekçi esnafı 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıklarına başladı. Esnaf, bu özel günde kazanç elde edebilmek için mümkün olduğunca fazla çeşidi dükkanlarına getirdi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz de hem esnafı, hem de vatandaşları uyardı.
Akyüz, “Manisa’mızda, Manisa’ya yetecek kadar çiçekçi dükkanımız var. Özel günler çiçekçi esnafımızın yüzünü güldürmek adına önem arz ediyor. Esnafımız da bu dönemde satış yapabilmek adına maddi gücü ölçüsünde her türlü çiçeği dükkanında bulunduruyor. Yalova, İzmir gibi iller başta olmak üzere çiçek üretimi yapan yakın illerden çiçek temin ediliyor.” diye konuştu.
“EN ÇOK ORKİDE VE GÜL SATILIYOR”
Akyüz, Sevgililer Günü’nde en çok satılan çiçeklerin başında orkide ve gülün geldiğini ifade etti. Akyüz şöyle konuştu: “Sevililer Günü için satışı yapılabilecek çiçeklerin başında orkide ve gül geliyor. Özellikle canlı çiçekler tercih ediliyor. Sevgililer Günü’ne birkaç gün gibi bir süre kaldı. Esnafımız da bununla ilgili olarak gerekli hazırlıklarını yaptı. Fiyatlarını da alım gücüne göre gayet makul tutuyorlar.”
“MERDİVEN ALTINA DİKKAT”
Özel günlerde köşe başlarında seyyar çiçek satışı yapanlara değinen Akyüz, “Ama esnafımızın sıkıntısı, Sevgililer Günü gibi önemli günlerde bir anda türeyen çiçekçiler. Sokak başlarında ellerinde çiçek satan bir kesim var. Vatandaşlarımız bunlara dikkat etsinler. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz kesim bu kesim. Günlük olarak ilaçlayıp, çeşitli kimyasallar enjekte edip parlaklığını arttırarak satıyorlar. Alıp eve gittiğinizde bir iki saat içerisinde özelliğini kaybeden çiçekler satıyorlar. Ama bizim esnafımız kesinlikle çiçeklerin üzerinde kalıcı madde kullanmıyor.” ifadelerini kullandı.
Akyüz son olarak, “Fiyatlarda geçmiş yıllara artış olabilir. Bu durum, bugünkü Türkiye şartlarında kaçınılmaz. Ama esnafımız vatandaşa yardımcı olmak adına elinden geleni yapıyor. Biz yine de esnafımızı fırsatçılık yapmamaları konusunda uyarıyoruz. Daha önce yaptığımız uyarıları bu yıl da tekrarladık. Pankart hazırlattık ve bütün çiçekçi esnafına dağıttık.” dedi.

Gündem

11 Şubat 2019 Pazartesi, 17:16:46 | 307 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks