20 Mayıs 2019 Pazartesi - 17:43:39

SON DAKİKA

CHP'Lİ KADINLAR YEMEKTE BULUŞTU

Gündem

6 Aralık 2018 Perşembe, 18:53:10 | 244 Okunma
Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84'üncü yıldönümünde CHP İl Kadın Kolları birlik ve beraberlik gecesi düzenledi

Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84’üncü yıldönümünde CHP İl Kadın Kolları birlik ve beraberlik gecesi düzenledi. Geceye İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut, CHP’nin eski kadın milletvekilleri Sakine Öz, Tur Yıldız Biçer, ilçe kadın kolları başkanları, belediye başkan adayları, aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.
Birlik ve beraberlik yemeğinde konuşan CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut, 5 Aralık kadına seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladıklarını belirterek, “Biz bu konuşmayı yapıyorsak, kadın arkadaşlarımız burada bulunuyorsak bize 1934’te verilen haklar sayesindedir. Mustafa Kemal Atatürk’ü bütün kadınlar adına saygıyla anıyorum. Üzerinden 84 yıl geçmesine rağmen kadınların temsil noktasındaki konumunu sizler de biliyorsunuz. Üzüntüyle dile getirmeliyiz ki bu hakkın bizlere tanınması birçok ülkeden önceydi, daha çok yol almamız gerekirken maalesef dünya ortalamasının çok altındayız. 24 Haziran seçimlerinde 600 milletvekili içinden 104’ü kadın. Yani yüzde 18 gibi bir temsiliyet var. Muhtarlıklarda ise kadının temsiliyeti yüzde 1.3’tür. Maalesef kendi partimizin oranı da bundan farklı değildir. Bu oranları daha yukarıya çekmek, eşit temsiliyet hakkını elde edinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Yerel seçimlerde eşit temsiliyet hakkı uygulanacak gibi görünmüyor. Ama en azından yüzde 33’lük cinsiyet kotasının uygulanmasını istiyorum. Önce CHP’de güçlü kadını oluşturalım, sonra Türkiye’ye bu yansır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından CHP’nin eski Manisa Milletvekilleri Sakine Öz ve Tur Yıldız Biçer’e başarılı çalışmalarından ve kadınları temsil ettikleri için plaket verildi.

Gündem

6 Aralık 2018 Perşembe, 18:53:10 | 244 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KALINTISIZ ASMA YAPRAĞI İÇİN BAĞCILAR VE TÜCCARLARA UYARI
GÜNDEM
MANİSA İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, asma yaprağında ilaç kalıntısına dikkat edilmesi ve kalıntısız asma yaprağı elde edilmesi için üreticiler ile yaprak alım satımı yapan tüccarları uyardı.
19.5.2019

202

KAÇAK BALIK AVCILARI DRONE DENETİMİNDEN KAÇAMADI
SIYASET
Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, avcılığın yasak olduğu dönemde, ruhsatsız tekne ile Marmara Gölü'ne açılarak ağ dökmeye çalışan balıkçılar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün drone ile denetimi sırasında kameraya yakalandı.
19.5.2019

168

GENÇLİK BAYRAMINDA MİLLİ TAKIM COŞKUSU
SPOR
Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'nın da yer aldığı Aerobik Cimnastik Milli Takım sporcuları gösterisiyle ren kattı.
19.5.2019

168

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks