25 Nisan 2019 Perşembe - 23:09:01

SON DAKİKA

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI

Gündem

22 Mart 2019 Cuma, 18:57:59 | 424 Okunma
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.

CHP'li Muharrem İnce, seçim çalışmaları için geldiği Saruhanlı girişinde partililer tarafından karşılandı. İnce, ardından araç konvoyu ile Saruhanlı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'na geçti. Burada platforma çıkan İnce, halkı selamladı. Daha sonra Millet İttifakı'nın belediye meclis üyeleri sahneye çağrıldı. Millet İttifakı'nın CHP'li Saruhanlı Belediye Başkan adayı Zeki Bilgin, selamlama konuşması yaptı. Ardından İnce kalabalığa seslendi.
Konuşmasına her partilinin bu milletin bireyi olduğunu hatırlatarak başlayan İnce, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz. Milletin bir kısmı Millet İttifakı'nda bir kısmı Cumhur İttifakı'nda. AK Partililer, Cumhuriyet Halk Partililer, İYİ Partililer, Milliyetçi Hareket Partililer de, Saadet Partililer de bu milletinin bir evladıdır. Kimsenin milletinin bir bölümüne zillet demeye, illet demeye hakkı yoktur, haddi de yoktur. İnsanlarımız 31 Mart tarihinde belediye başkanlarını seçecek. Belediye başkanları ne yapacak? Parklara bakacak, suyumuza bakacak, imar planlarımıza bakacak, bu tür hizmetleri yapacak. Belediye başkanları neden zillet olsun? Sen neden bu millete zillet, illet diyorsun? Sen Cumhur İttifakı'yım diyorsun. Biz sana 'çamur ittifakı' diyor muyuz?" ifadelerini kullandı.
'BEKA' ELEŞTİRİSİ
"2002 yılında bu milletin beka sorunu var mıydı? Yoktu" diye konuşmasına devam eden İnce, "17 yıl Türkiye'yi yönettikten sonra eğer 'Beka sorunu var' diyorsan o sorunu sen ortaya çıkarmışsın, senin yüzünden olmuş demektir. Sen getirdiysen bu hale o zaman düzeltme şansı sende olmaz. Bırakın beka oyunlarını. Milletin aklıyla dalga geçmeyin" dedi.
'ZENGİN ADAM SOĞAN KUYRUĞUNA GİRER Mİ?'
Tanzim satışlara da değinen İnce, "Eğer birisi 10 yıl önce, 'Bu ülkede soğan kuyrukları olacak' deseydi, hepimiz gülerdik değil mi? Bu seçimin sloganı ne biliyor musunuz; 'Yiğit muhtaç oldu bir kuru soğana.' Et bitti, Sırbistan'dan alıyoruz. Süt, yağ, patates, biber hepsi bitti. 2 kilo patates almak için vatandaş kuyrukta. Onlar varlık kuyruğuymuş. Hiç zengin adam soğan için kuyruğa girer mi?" diye konuştu.
'EZAN BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SİMGESİDİR'
İstanbul Taksim'de8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşü sırasında ezanın ıslıklandığı iddialarına tepki gösteren İnce, şunları kaydetti:"Size bir soru; Saruhanlı'da bir düğün var. Davullar zurnalar çalıyor, millet oynuyor. O sırada da ezan okunsa, ilk bölümü bazı kesim duymayabilir ama birisi işaret eder 'Ezan okunuyor' der ve müzik durdurulur. Şimdi soruyorum; Ezanın ilk bölümünde davul zurna çaldığı zaman orada oynayanlar ezana saygısızlık mı yapmış olur? Tabii ki hayır. Duymamışlar, duyunca da gereken saygıyı göstermişler. Ben bu milletin 82 milyonuna kefilim, kimse ezana saygısızlık yapmaz. Ezan, Müslümanlar için namaza çağrıdır ve aynı zamanda bağımsızlığımızın bir simgesidir."
Millet İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İYİ Partili Orkun Şıktaşlı ile CHP'nin Saruhanlı Belediye Başkan adayı Zeki Bilgin'e destek isteyen Muharrem İnce, konuşmasının ardından İzmir'deki programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı. DHA

Gündem

22 Mart 2019 Cuma, 18:57:59 | 424 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

63

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

54

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

50

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks