19 Eylül 2019 Perşembe - 15:15:29

SON DAKİKA

CHP ESNAFIN NABZINI TUTACAK

Gündem

8 Ocak 2019 Salı, 18:43:48 | 409 Okunma
Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 aylık zaman kala CHP Manisa'da yerel seçim çalışmalarına hız verirken, bir taraftan da ekonominin nabzını tutmak amacıyla çalışma başlattı

Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 aylık zaman kala CHP Manisa’da yerel seçim çalışmalarına hız verirken, bir taraftan da ekonominin nabzını tutmak amacıyla çalışma başlattı. CHP İzmir eski Milletvekili ve mevcut Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger yönetimindeki bir heyet Manisa’yı ziyaret ederek, esnaf, sanatkar, sanayici ve sendikaların hem ülke ekonomisinin son durumu hakkında, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde beklentileri hakkında görüşlerini dinleyecek.
Gerçekleştirilecek olan ziyaretler öncesinde CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, CHP İl Başkanı Semih Balan ile birlikte il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.
CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger yaptığı basın açıklamasında, partisinin bir taraftan titiz bir şekilde yerel seçim çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da Türkiye’nin önemli gündem maddesi olan ekonomiyle ilgili yaşanan sıkıntıları yakından dinlemeye çalıştıklarını ifade etti. CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger, “Bir taraftan hummalı bir şekilde adaylarımızı belirlerken bir taraftan da memleketin sıkıntılarıyla yakından ilgileniyoruz. Bu çalışma Türkiye’nin her yerinde yapılıyor. Hakkari’den Kars’a, Edirnesi’nden Antalya’sına kadar her yerde bu çalışmayı yapıyoruz. Gerçekte ekonomide yaşanan sıkıntıların ne olduğunu karşılıklı istişareler halinde anlayabilmek, hem esnafa, hem tüccara hem de işadamına sorunlarıyla ilgilendiğimizi ve bu sorunları meclise taşıyabileceğimizi göstermek amacıyla bu çalışmayı yapıyoruz. Ayrıca bu çalışmadaki sonuçları ve beklentileri de önümüzdeki programımıza da koyacağız’’ dedi.
Açıklamasında Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger, “Türkiye’ye baktığımız zaman sıkıntılı bir süreçten geçtiğini görebiliyoruz. Bunun en önemli sebeplerden bir tanesi dışa dönük hariciye politikamız ekonomi ile eş güdüm halinde bir kardiyo yapıyor devamlı olarak. Bu kardiyonun sebebi ise üretime dayalı olmayan bir ekonominin devamlı olarak faiz ve rant üzerinden beklenti yaratmasıdır. Sıcak para üzerinden beklenti yaratmasıdır. Ama geldiğimiz noktada kur enflasyon ve faiz kıskacı altında kalmış durumda. Ancak enflasyon resmi olarak 20.5 olarak açıklandı. Ama bu açıklanan enflasyon sokaktaki sokakdaki, pazardaki, marketteki hayatta kendisini göstermiyor. Çünkü enflasyon sepetinin içerisine pinpon topunu koyarsanız ve bunun artışı üzerinden değerlendirme yaparsanız gerçekten halkın, sokağın gerçek enflasyonunu ortaya koyamazsınız’’ diye konuştu.
CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger, gerçekleştirecekleri ziyaretler sonrasında bir rapor hazırlanacağını ve bu raporun parti genel merkezine sunulacağını ifade ederek, “Bu ziyaretlerden sonra hazırlayacağımız rapor partimiz için önümüzdeki günlerde önemli bir yer teşkil edecektir’’ dedi.
CHP Aksünger son olarak, ziyaretlerde yerel seçimler hakkındaki görüşlerinde alınacağını vurgulayarak, “Yerel seçimler konusunda da gerekli istişareleri de yapacağız. Onlarında mutlaka kafasında kente dair olan hem sorunlar açısından hem de onların gördüklerini ve bize bulundukları tavsiyelerini de kayda alacağız. Mutlaka bununda istişaresi olacak’’ dedi.
Konuşmaların ardından CHP Aksünger beraberindeki heyet ve CHP İl Başkanı Balan ile birlikte Manisa’daki esnaf ve sanatkarların, sanayicilerin bağlı olduğu odalar ile sendikaları ziyaret etti.

Gündem

8 Ocak 2019 Salı, 18:43:48 | 409 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks