23 Mayıs 2019 Perşembe - 01:57:57

SON DAKİKA

CENGİZ ERGÜN'E GÜVEN TAM!

Gündem

15 Mart 2019 Cuma, 16:57:16 | 643 Okunma
Eski TBMM Başkanı, duayen siyasetçi Bülent Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti. Arınç, Başkan Ergün'ün yeniden seçileceğine olan inancını dile getirdi

20, 21, 22 ve 23. Dönemde Manisa Milletvekili, 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı ve 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Arınç, Cumhur İttifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve partililer hazır bulundu. Başkan Ergün ziyaretinde Bülent Arınç’a hat sanatıyla işlenmiş çerçeve hediye etti, geride kalan 5 yıllık süreçte yapılan hizmetlerin ve önümüzdeki dönemde yapılacak hizmetlerin yer aldığı kitapçığı takdim etti.
MİTİNG HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 16 Mart Cumartesi günü Manisa’da olacağını ifade ederek, “Cumhuriyet Meydanı’nda tüm ilçe belediye başkanlarının katılımıyla miting yapılacak. Pazar günü de İzmir’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin katılacağı bir miting yapılacak. Yaptığımız yatırımları hayırlısıyla yarın açmış olacağız. Önce belediye ziyareti var, sonra miting alanına geçeceğiz. İsmine yaptırmış olduğumuz eski Öğretmenevi, şimdi Devlet Bahçeli kavşağını gösterelim diyoruz. Sonra anemonda akşam yemeği yiyerek İzmir’e geçiş yapılacak” dedi.
“MANİSALI OLARAK MEMNUNUM”
Bülent Arınç, ziyarette yaptığı konuşmasında çeşitli toplantılara katılmak amacıyla bu bölgede bulunduğunu, Manisa’da bulunmasından dolayı da ziyarette bulunmak istediğini belirterek, “Zaman zaman Manisa’da bir araya geliyoruz. Biraz kendi işlerimize daldık. Yaptıklarımızın üçte biri siyasi danışmanlık gibi. Cumhurbaşkanımızın bazı talimatları ile bazı toplantılara gidiyoruz. Bugün Manisa’da birkaç ilçede ziyaretimiz olacak. 5-6 il verdiler, doğu, güneydoğu ve burada Balıkesir’de. Eski dostları ziyaret edeceğiz, Cumhur ittifakı gücünü ortaya koyma açısından bir şeyler yapacağız. Ben Manisalı olarak gerçekten memnunum. Sizleri geçmişten bu yana tanıyorum, biliyorum. Başarılı bir dönem geçirdiniz. İttifak olmasa kendi adayımız olsaydı ama şimdi rahatlıkla söyleyebilirim o zaman mücadele edecektik. İyi olan kazansın diyecektik. Bu ittifakın Türkiye’de bir faydası olacaksa ki mutlaka olacak Manisa bunun güzel örneklerinden biri olacak. Oyumuzu daha yükseltmemiz tekrar güzel insanların belediye başkanlıklarını kazanması Manisa Büyükşehir’i düşünürsek başlanan hizmetlerin devamı belki yeni hizmetlerin gelmesi. Manisa yaklaşık 1 buçuk milyona yaklaşan nüfusuyla ve Büyükşehir olmasıyla hizmete ihtiyacı var. Ben o zaman ilçeleri dolaştığımda sizden sitayişle bahsediyorlar. Nikah dolayısıyla Demirci’ye gitmiştim. Nabız yokluyorum, Büyükşehir’den ve şahsınızdan isim olarak söylüyorlardı. Köprübaşı’na gidiyorum, Salihli’den gelen gidenlere soruyorum. İlçeler belki şehir merkezi kadar sizi tanıyorlar ve seviyorlardı, istiyorlardı. Demek ki hayır var bu işte” dedi.
“BÜTÜN GÖSTERGELER CENGİZ ERGÜN’Ü GÖSTERİYOR”
Cengiz Ergün’ün Cumhur ittifakı adayı olarak gösterilmesine değinerek, “Sayın Cengiz Ergün başkanımızın tekrar aday gösterilmesi Cumhur ittifakı olarak bizi de çok memnun etti. İnşallah bu seçimlerden geçmiş seçimlere göre çok daha büyük bir oy oranıyla başarıyla çıkacağımıza ve Cengiz Ergün’ün seçimlerden 3’üncü dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olacağına yürekten inanıyorum. Bu bir temenni değil. Bütün göstergeler bunu gösteriyor. Bu seçimdir. Son günler sandıklar açılana kadar işi sıkı tutmak ve mutlaka her oyun zayi olmamasını temin etmek lazım. AK Parti’nin ve MHP’nin beraberliği de hem matematik olarak hem de psikolojik olarak Manisa’da büyük üstünlük sağlayacak. Buna güveniyoruz. İlçelerimiz için de AK Partili adaylarla MHP’li belediye MHP’li adaylar ile devam ediyor. Belki bir iki isim değişikliği olmuş olabilir her partinin kendi içinde. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Manisa diğer seçim bölgelerine göre örnek bir başarıyla çıkacak. Diğer seçim bölgelerine göre diyorum çünkü Türkiye’nin genelini az çok takip ediyorum, biliyorum. Bu işlerden vazgeçmek, unutmak mümkün değil. Manisa inşallah örnek bir başarı kazanacak. Cumhurbaşkanımızın Manisa’ya tefrişleri oldu. Milletvekillerimiz, belediye başkan adaylarımız çalışma yapıyordu. Şüphesiz Bahçeli’nin de yapacağı büyük miting, vereceği mesajlar çok etkili olacaktır.” dedi.
“SON GÜNE KADAR YAPILAN ANKETLERDE CENGİZ ERGÜN ÖNDEYDİ”
İnsanların gönüllerinden farklı şeyler geçirmelerinin gayet normal olduğunu söyleyen Arınç, ancak partili olarak yapılması gerekenin Cumhur İttifakı’na oy vermek olduğunu kaydetti. Arınç, şöyle devam etti: “Partilerini seviyorlarsa, partilerinin menfaatlerini gözetiyorlarsa, genel başkanlarını itimatları tamsa yapacakları tek iş, sandığa gidip Cumhur ittifakına oy kullanmaktır. Gönlümüzden geçen şey ne olursa olsun bir partili olarak yapacağımız tek şey bu. Bu Manisa için kolay bence. Çünkü rahatlıkla oy verilebilecek bir arkadaşımız söz konusu. Bunu herkes söylemez, ben söylüyorum. Son güne kadar yapılan anketlerde Cengiz Ergün her zaman öndeydi. İşin kötüsü bizim de adayımız belli değildi AK Parti açısından. Halkın güveni ve yaptığı hizmetleri beğenme oranı çok yüksekteydi. O zaman ‘nereden buldular getirdiler bu adamı’ diyecek bir durum yok. Zaten vardı. İttifak olmasa dahi bir başka partiden aday olduğunda AK Parti’yi zorlardı. Dolayısıyla biz rahat olmalıyız. Çok şükür merkezdeki iki arkadaşımız da çok başarılıydı. Onların adaylıkları gerçekleşti. Ben diğer ilçeleri saymaya gerek bile duymuyorum. Beni Manisa’nın merkezi ve büyük çoğunluğu ilgilendiriyor. Biz burada rahatlıkla sandığa gideceğiz ve herkesi götüreceğiz. Bu seçimlerde oy kullanma oranı çok yüksek olması lazım. Bu bizim açımızdan da önemli ittifak olarak, karşı ittifaklar açısından da önemli. Baştan beri devam eden bir tren, sandıklara gitmeyecekler, bir küskünler oluştu, bir kararsızlar oluştu şeklindeydi. Genel başkanların bütün çabası herkesin konsolide yani kendi partisinin oylarını yüzde yüz kullanacak düzeye getirmek. Onları da anlayışla karşılamalıyız” diye konuştu.
“YUMUŞAK BİR DİL KULLANMALIYIZ”
Siyasette yumuşak bir dil kullanılmasını savunduğunu ifade eden Bülent Arınç, “Ben bütün bunları söylerken başkalarından farklı olarak şunu da söylemem lazım yumuşak bir dil kullanmalıyız. Herkesi kucaklamalıyız. Bizim herkesten oy almaya ihtiyacımız var. O yüzden ayrıştırıcı, karşıdaki dostlarımızı rencide edecek bir dil konuşmamalıyız. Bu herkes için geçerli. Çünkü siyasetin dili, siyaset diline uygun olmalı. Şiddetin diline uygun olmamalı. Bu sanıyorum büyük ölçüde adaylarımız tarafından yapılıyor. Cengiz Ergün, Ankara konuşan siyasetçilerimiz kadar sert ve keskin değil. Neden, çünkü Manisa’da kendi partisinden daha fazla oy alarak belediye başkanı oluyor. Bir CHP’li de, bir AK Partili de belki bir başka partili de geçtiğimiz iki dönemde oy verdi. Şu veya bu sebeplerle. İnşallah bunu devam ettirecek. Binali Yıldırım da aynı dili kullanıyor. Özhaseki de aynı dili kullanıyor. Kuşatıcı olmak mecburiyetindeyiz. Bunu sağlayabildiğimiz zaman yerelde Allah’ın izniyle başarmamak için bir sebep yok. Küskünler, kırıklar, herhangi sebeple karşı duruşta olanlar varsa gelsin. Oturalım konuşalım. Beraberce bu işleri, biz Manisa’yı beraberce yöneteceğiz.” şeklinde konuştu.
TEŞKİLATLARA MESAJ VERDİ
Arınç sözlerinin sonunda teşkilat mensuplarına da mesaj vermeyi ihmal etmedi. Arınç şunları aktardı: “Cumhur ittifakı diğer ittifaklara göre çok daha büyük başarı kazanacak. Buna önce biz inanmalıyız. Cumhur ittifakındayız madem, hiçbir lamı cimi olmadan sağa sola bakmadan, öne arkaya dönmeden bu ittifak için oyumuzu kullanmalıyız. Buna genel başkanlarımızın, partilerimizin ihtiyaçları var. Yani bir ağaçtan bir yaprağın düşmesi çok önemli değildir ama bu partilerden bir insanın kaybı bile çok önemlidir. Niye küstün niye gittin, sana da burada iş var, sana da burada yer var. Gel gitme buradan demek lazım. Küçük kırgınlıklar ayrılığa sebep olmasın. Her ilde bir ağabeye ihtiyaç varsa genel merkezde de bunları gözetecek bazen telefonla arayacak bazen hatır soracak. ‘Son orada olmadın ama burada çok daha başarılı olursun, gel bakalım’ diyecek insanlara ihtiyaç var. İşte Cengiz Ergün bunu yaptığı için bu seçimi de kazanacak Allah’ın izniyle.”

Gündem

15 Mart 2019 Cuma, 16:57:16 | 643 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA PROTOKOLÜ MOSB'NİN İFTARINDA BULUŞTU
SIYASET
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl da devam etti
22.5.2019

80

MANİSALILAR AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAYACAK
YAŞAM
Merkezefendi Devlet Hastanesinde 'Geleneksel Tıp Polikliniği' açıldı
22.5.2019

112

KABLO HIRSIZLIĞINA 4 GÖZALTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, 300 metre kabloyu çalarak hurdacıya sattığı belirlenen 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
22.5.2019

122

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks