20 Temmuz 2019 Cumartesi - 04:08:04

SON DAKİKA

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Gündem

25 Nisan 2019 Perşembe, 19:17:18 | 409 Okunma
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.

Alaşehir Ticaret Borsası üzüm üreticilerini bilgilendirme toplantıları düzenliyor. İlk eğitim toplantısını Tepeköy Mahallesinde gerçekleştiren Alaşehir Ticaret Borsası üzüm üreticilerine yönelik verimi ve kaliteyi arttırmaya yönelik bilgiler verdi. Eğitimler hakkında bilgi veren Alaşehir Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Soygür, "Alaşehir’de yaklaşık 120 bin dekar alanda bağcılık yapılıyor. Alaşehirlilerin yüzde 90’ı geçimini bağcılıkla sağlıyor. Ayrıca Türkiye’nin üzüm ambarı olan Alaşehir, aynı zamanda en çok yaş ve kuru üzüm ihracatı yapılan bölgemizdir. Üreticilerimizin ürettikleri ürünleri yetiştirmelerinde, pazarlamalarında sıkıntı yaşamamaları için borsamız teknik elemanları tarafından bilgilendirme toplantıları yapmaya başladık. Bilgilendirme toplantılarında üzüm üretiminde karşılaşılan sorunlar tespit edilerek, teknik elemanlarımız tarafından yerinde çözümler üretilmektedir. Üreticilerimizin sezon başında ürününü yaş yada kuru satmaya karar vermesi ve ürününü seçmiş alana yönelik teknik bakımları yapması gerektiği, zirai bakımlarda yaşanan sorunlar, gübre kullanımı gibi konularda bilgiler veriliyor. Ayrıca soru cevap yöntemiyle bilgi alış verişleri yapılmaktadır. Amacımız üreticilerimizin sağlıklı, güvenilir ürün yetiştirebilmelerini sağlamaktır. Çalışmalarımız tüm mahallelerimizi kapsayacaktır" dedi. İHA

Gündem

25 Nisan 2019 Perşembe, 19:17:18 | 409 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

145

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

113

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

111

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks