25 Nisan 2019 Perşembe - 23:21:53

SON DAKİKA

ADD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ

Gündem

18 Mart 2019 Pazartesi, 18:25:44 | 342 Okunma
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında, Çanakkale şehitleri ve vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin anısına lokma döktürdü.

ADD Manisa Şubesi Yönetimi ve Gençlik Kolları’nın organizasyonu ile dernek binasında döktürülen lokmalar Manisalılara ikram edildi.
“ÇANAKKALE RUHU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”
ADD Manisa Şube Başkanı Ahmet Başak konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin, ülkemizin bulunduğu coğrafya üzerindeki, paylaşım projelerini bozguna uğratan bir büyük destandır. Çanakkale Zaferi; millet olma yolundaki en büyük adımdır. Ulus Devlet anlayışının temelidir. Dünya tarihine, bir büyük Devrimci Lideri, Mustafa Kemal Atatürk’ü kazandıran şanlı direnişin adıdır. Çanakkale Zaferi; ‘Çanakkale Ruhu’nun oluşumu ve yükselişidir. ‘Çanakkale Ruhu’; Büyük Atatürk’ün Conkbayırı’nda cephanesi biten Mehmetçiklere; ‘süngü tak’ emrini verdikten sonra; “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.” sözleriyle vücut bulan antiemperyalist duruştur. ‘Çanakkale Ruhu’; ulus-millet olma sürecinin başlangıcıdır. Yurttaş kavramını; hukukun üstünlüğünü ve demokratik hakları yaşamımıza taşıyan tarihi bir atılımın işaret fişeğidir. “Çanakkale Ruhu’; emperyalizmi yenilgiye uğratan Büyük Türk Devrimi’nin ışığıdır, doğuşudur. ‘Çanakkale Ruhu’; Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürkçü Düşünce Sistemi’dir. Türkiye’dir” diye konuştu.
ŞEHİTLER LOKMA DÖKTÜRÜLEREK ANILDI
Tüm bu düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin büyük onur ve gururla kutlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan Başak, Çanakkale’de şehit düşen vatan evlatlarının ise minnet ve sonsuz şükranla anılması gerektiğini söyledi. Başak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin inşa edildiği Çanakkale Savaşları ve kazanılan zaferin anısına bugün lokma döktürüyoruz” dedi.
ADD’YE BÜYÜK DESTEK
ADD Manisa Şubesi’nin etkinliğinde dernek üyeleri yer alırken, ADD Manisa Şubesi önceki Başkanı Gülbahar Tahmilci, ADD Manisa Şubesi eski Başkanı ve 2. Anafartalar Mahallesi Muhtar Adayı Nilüfer Özkan, CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP Yunusemre Eski Başkanı Kanber Oğur, Manisa Toplumsal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hamza Kopal, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı Fatma Ayhan, Peker Mahallesi Muhtar Adayı Hanife Lekesiz de katılarak destek verdi.

Gündem

18 Mart 2019 Pazartesi, 18:25:44 | 342 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

FESTİVAL SOKAK GÖSTERİLERİYLE RENKLENİYOR
SIYASET
Manisa'nın 5 asırlık geleneği 479'uncu Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaliyle Manisa rengarenk oldu
25.4.2019

65

CEZAEVİNDE İSTİRİDYE MANTARI HASADI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesinde bulunan cezaevinde 2 yıl önce hayata geçirilen istiridye mantarı atölyesinde hasat dönemi başladı.
25.4.2019

56

BORSADAN ÜRETİCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm üreticilerine verimi ve üzüm kalitesini arttırmaya yönelik Alaşehir Ticaret Borsası tarafından eğitim verildi.
25.4.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks