22 Ağustos 2019 Perşembe - 21:46:03

SON DAKİKA

"GERÇEK ÜLKÜCÜLER BAHÇELİ'NİN ARKASINDA DAĞ GİBİ DURUYOR!"

Gündem

7 Haziran 2019 Cuma, 18:35:55 | 1031 Okunma
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilerde bulunarak, "Gerçek milliyetçiler yolunu çoktan MHP'den ayırdılar" dedi.

Burhan AKDEMİR
Siyasilerin gündeminin bir numaraları maddesi konumundaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, zaman zaman hararetli söylemlerin ve karşılıklı atışmaların ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. CHP’nin Manisalı Grup Başkanvekili Özgür Özel de geçtiğimiz günlerde İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklendi ve “Gerçek milliyetçiler yolunu çoktan MHP’den ayırdılar.” dedi. Özel’in bu açıklamalarına yanıt ise MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal’dan geldi. Baysal, sosyal medyadan cevap verdiği Özel’e, “İyi bilinsin ki milliyetçi ülkücü çizgisinden ödün vermeyenler Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin yanında dağ gibi durmaktadır” ifadelerini kullandı.
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerde bulunarak, “Gerçek milliyetçiler yolunu çoktan MHP’den ayırdılar” dedi.
CHP’li Özgür Özel partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Sayın Bahçeli’ye şunu sormak istiyorum. 5 Mayıs günü karar açıklanmadan YSK’dan kararı çıkmadan ‘Bu seçim iptal edilmelidir. İptal edilmesi durumunda mitili İstanbul’a atacağım’ dediniz. Herkes TDK’dan baktı. Mitili atmak nedir diye. Bulunduğu yerden kalkmamak, oraya yapışmak. Oradan ayrılmamak anlamına geliyordu. 5 Mayıs’tan bu yana 32 gün geçti. Sadece 11 Mayıs akşamı birkaç saatliğine o da MHP teşkilatına iftar vermek için geldiniz. Bu nasıl mitil sermek? Hani bütün kampanya boyunca İstanbul’dan ayrılmayacaktınız? Bugün bir bayramlaşma programı duyurulmuştu. Onu da iptal edildiğini anlaşılıyor. Henüz basınla paylaşılan bir iletişimi belli değil. Seçimlere sayılı günler kaldı. Sayın Bahçeli, mitili İstanbul’a atmaktan sizi alıkoyan nedir? Kim dedi ki ‘İstanbul’a gelirsen zarar verirsin’ Bu nasıl ittifak ki ittifak ortağınız sizden utanmaktadır. Sizi seçimi kaybettirecek etkide görmektedir. Sayın Bahçeli, madem İstanbul seçim terör örgütlerinin arzuladığı bir seçim, siz de çok milliyetçisiniz. Gelip burada mücadele versenize. İttifak ortağının ‘İstanbul’a ayak basma, sokağa çıkma, propagandanın bir parçası olma’ dediği birisi bunu içine nasıl sindirmektedir? Gerçekten üzülerek takip ediyoruz. Gerçek milliyetçiler yolunu çoktan MHP’den ayırdılar. MHP’nin isminden, ambleminden, geçmişinden etkilenen MHP’nin sevdalılarını bir kenara ayırarak söylüyorum. Bu yönetim anlayışı, sadece MHP’lileri değil, hepimizi utandırmaktadır. Bu zehirli dil, akıl alır gibi değil.” dedi.
BAYSAL SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ
Ö Özgür Özel’e MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal’dan tepki geldi. Özgür Özel’e twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla cevap veren Baysal, “Sayın Özgür Özel’in Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi ile ilgili açıklamaları nezaketsiz ve yakışıksızdır. Sayın Özel siyasi olarak tecrübeli bir kişiliktir. Bu nedenle kendisi gerek 2009 gerekse 2014 yıllarından Milliyetçi Hareket Partisi’nin mahalli idareler seçimlerindeki çalışmalarını ve başarısını yakından tecrübe etme şansına sahip olmuştur. İstanbul ilinde tekrarlanacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisi tüm kadrolarıyla sahadadır. Ve iyi bilinsin ki milliyetçi ülkücü çizgisinden ödün vermeyenler Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin yanında dağ gibi durmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Gündem

7 Haziran 2019 Cuma, 18:35:55 | 1031 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks